Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławniowicach

Jak prastary zwyczaj każe, my dzielimy się jajem!

Już chyba każdy z nas czuje atmosferę zbliżających się Świąt Wielkiej Nocy. Wiosenne porządki, zakupy oraz uśmiechające się z wystaw sklepowych cukrowe baranki oraz czekoladowe zajączki przypominają nam, że wkrótce będziemy przeżywać najważniejsze święto w roku. Zanim udaliśmy się na prawie tygodniową przerwę do naszych domów, uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki zaczęli świętować już w Wielką Środę. Od samego rana, zarówno w przedszkolu, jak i w szkole, dzieci wykonywały przepiękne pisanki oraz prace plastyczne o tematyce wielkanocnej. Pracy towarzyszyły piosenki oraz radosna atmosfera. Następnie odbyło się przygotowane przez dzieci szkolne przedstawienie dla przedszkolaków i nauczycieli, które bardzo się nam wszystkim podobało. Na końcu przedszkolaki powiedziały wielkanocny wierszyk i wszyscy zaśpiewaliśmy piosenkę o pisankach. Po raz kolejny udowodniliśmy, że potrafimy być nie tylko dobrymi uczniami, ale także świetnymi aktorami, którzy potrafią wczuć się w każdą rolę. Po przedstawieniu, pani dyrektor Krystyna Mytnik wręczyła nagrody laureatom szkolnego konkursu na najładniejszą ozdobę wielkanocną, którymi zostali:

1 miejsce - Julia Majoch

2 miejsce - Martyna Kalfas

3 miejsce - Kinga Drobek

wyróżnienia - Rafał Chmielarz, Lena Buszyńska, Kinga Łodziana

Gratulujemy!

 

Kolejnym, i bardzo ważnym punktem programu było podzielenie się jajkiem i wymiana świątecznych życzeń. Należy dodać również, że naszą szkołę oraz przedszkole odwiedził wielkanocny zając, który zostawił smakowite łakocie. Ukrył je głęboko w trawie, ale nam i tak udało się je odnaleźć.

W tym miejscu chcemy serdecznie podziękować naszemu ZAJĄCzkowi, którego mamy przez cały rok, a mianowicie pani Ani z przedszkola za przepiękne i pyszne upominki, oraz całą pracę jaką włożyła w przygotowania do tego dnia - DZIĘKUJEMY!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z dzisiejszych wydarzeń i jeszcze raz życzymy wszystkim Wesołych Świąt Wielkanocnych oraz mokrego dyngusa!

FOTORELACJA

FOTORELACJA 2

WIELKANOCNE PRACE PLASTYCZNE

 

 

EduNectowe sukcesy

Od początku drugiego semestru, uczniowie naszej szkoły zaczęli naukę z programem EduNect. Nie trzeba było długo czekać aby dzieci polubiły rozwiązywanie zadań przy pomocy tej platformy edukacyjnej. Choć z EduNectem uczymy się krótko, to już zdążyliśmy odnotować znaczące sukcesy w konkursach, które były organizowane przez twórców programu. Pierwszym z nich był Konkurs Wiedzy o Dniu Świętego Patryka, w którym Mikołaj Demkowicz zajął 5 miejsce, a Rafał Chmielarz miejsce 8. Dodać trzeba, że w konkursie startowało 537 uczniów. Kolejny sukces przypisujemy dziewczynkom z klasy 3 - Kindze Drobek i Julii Majoch, które startowały w polsko-angielskim Konkursie Wielkanocnym. Jula zajęła miejsce 4, a Kinga miejsce 7. W Konkursie Wielkanocnym dla klas II-III startowało ponad 800 uczniów. Gratulujemy i mamy nadzieję, że tak wysokie miejsca będą zachętą do dalszej, owocnej pracy :)

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA NAGRODY

WRĘCZENIE NAGRÓD KONKURS WIELKANOCNY

 

 

 

 

Podbijamy Opole!

"Tego wyjazdu na pewno nigdy nie zapomnę". Słowami Rafała z klasy piątej można śmiało podsumować naszą wycieczkę do Opola, która odbyła się 28 marca 2017 roku. Już po 7 rano zgromadziliśmy się pod szkołą, niecierpliwie czekając na autobus, którym wybraliśmy się do stolicy naszego województwa. Już po drodze nie mogliśmy się doczekać atrakcji, które były dla nas zaplanowane. Pierwszym punktem programu naszej wyprawy było Muzeum Piosenki Polskiej w Opolu. Przy wejściu otrzymaliśmy słuchawki i piloty, przy pomocy których mogliśmy posłuchać najbardziej znanych utwórów polskiej muzyki, a także poznać historię powstania poszczególnych utwórów. Wielkie zainteresowanie wzbudziły w nas specjalne "budki", w których mogliśmy spróbować sił wokalnych. Jak się okazało, jest trochę prawdy w słowach piosenki, że "śpiewać każdy może, trochę lepiej, lub trochę gorzej" ;) Świetnie bawiliśmy się również przy wirtualnych lustrach, dzięki którym mogliśmy przymierzyć stroje estradowe najsłynniejszych polskich gwiazd. Jedno jest pewne, takie muzea możemy odwiedzać nawet codziennie. Kolejnym punktem w naszym programie wycieczkowym był spacer po opolskim amfiteatrze, który bardzo nam się spodobał. Przez chwilę poczuliśmy się jak prawdziwe gwiazdy, które za chwilę miały wystąpić na opolskiej scenie. Następnie, wolnym spacerem udaliśmy się na lodowisko, gdzie obejrzeliśmy niesamowite widowisko "Królowa Śniegu On Ice"- przedstawione przez Moskiewską Rewię na lodzie. Ta interpretacja baśni H.Ch. Andersena zachwyciła nas szczególnie dzięki wspaniałym kostiumom, efektom świetlnym oraz pirotechnicznym, a także trudnym figurom przedstawionym przez łyżwiarzy-aktorów. Po rewii, pozytywnie zmęczeni i już trochę głodni, udaliśmy się do restauracji McDonald's, obowiązkowego punktu programu na każdej wycieczce ;) W autobusie, połowa z nas całą drogę dzieliła się wrażeniami, a druga połowa udała się na popołudniową drzemkę. Było super i już nie możemy się doczekać się kolejnej wycieczki. A póki co, zapraszamy do fotogalerii poniżej, gdzie można obejrzeć zdjęcia z wyprawy do Opola.

AW

Wycieczka do Opola 1

Wycieczka do Opola 2

 

 

 

Radosny Pierwszy Dzień Wiosny

Nareszcie! Dni stają się coraz dłuższe, słońce coraz częściej sprawia nam przyjemność swoją obecnością, a słupki rtęci sięgają coraz wyżej. Wszystko wskazuje na nadejście długo oczekiwanej wiosny. Aby tradycji stało się za dość, wspólnie z przedszkolakami wyruszyliśmy na radosny spacer powitania naszej ulubionej pory roku. Z kolorowymi gaikami w rękach oraz przy radosnych dźwiękach instrumentów muzycznych świętowaliśmy ten wyjątkowy dzień, a na końcu spaliliśmy Marzanny, symbol zimy. Po powrocie do szkoły czekały już na nas pysznie wypieczone kiełbaski, które zjedliśmy ze smakiem. Na koniec obejrzeliśmy jeszcze film animowany "Krowy na wypasie". To był super dzień!

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 1

PIERWSZY DZIEŃ WIOSNY 2

 

 

Udział  dwóch King i Julki w Konkursie Recytatorskim

Miło nam poinformować, że dziewczęta z klasy 3, Kinga i Julka, a także Kinga z klasy drugiej ponownie reprezentowały naszą szkołę na 62 Ogólnopolskim Konkursie Recytatorskim  w Głuchołazach. Dziewczynkom nie udało się zająć miejsc na najwyższych stopniach podium, ale ich występ był i tak na wysokim poziomie. Zawsze jesteśmy dumni z Waszych występów :) W fotogalerii można obejrzeć zdjęcia z wręczenia pamiątkowych dyplomów dla dziewcząt.

Fotogaleria

 

Dzień Kobiet

8 marca obchodzimy Dzień Kobiet. Żadna z dziewcząt oraz Pań z naszej szkoły nie ukrywa, że miło jest kiedy się o niej pamięta. I tu nasi chłopcy spisali się na medal pamiętając o życzeniach i drobnych upominkach :) Jeszcze raz bardzo dziękujemy! Zrewanżujemy się 30 września ;)

 

 

Orange Juice Project!

Dzisiaj, 28 lutego 2017 roku, język angielski na pewno nie należał do typowych. Na ławkach bowiem nie było książek i zeszytów a... 6 kilo pomarańczy! Trzecioklasiści dowiedzieli się jakie korzyści płyną z jedzenia pomarańczy, a następnie własnoręcznie wycisnęli świeży, pyszny sok pomarańczowy. Uczniowie byli zaskoczeni, że potrzeba aż dwóch pomarańczy aby zapełnić całą szklankę sokiem. Takie drugie śniadanie było prawdziwą bombą witaminową!

FOTOGALERIA

Tworzymy afrykańską biżuterię

Podczas lekcji nauczania wczesnoszkolnego poznajemy wiele ciekawostek, nie tylko na temat kraju, w którym żyjemy - Polski, ale także odległych zakątków świata. We wtorek, ostatniego dnia lutego w wyobraźni przenieśliśmy się do dalekiej Afryki. Zapoznaliśmy się z kulturą na tamtejszym kontynencie, a następnie wykonaliśmy biżuterię afrykańską, która bardzo nam się spodobała. Oby więcej takich lekcji. Efekty naszej pracy możecie podziwiać w fotogalerii zdjęć :)

FOTOGALERIA

 

Julka i Kinga na Konkursie Pięknego Czytania

Dzisiaj - 2 lutego 2017 r. w Centrum Kultury w Glucholazach odbył się 3 Konkurs Pięknego Czytania. Naszą szkołę miały zaszczyt reprezentować uczennice klasy III Kinga Drobek i Julia Majoch. Występ dziewczynek był na wysokim poziomie, lecz niestety nie udało im się dostać na podium. Uczennice są pozytywnie zmotywowane do wzięcia udziału w kolejnym konkursie za rok. Kindze jak i Julce serdecznie gratulujemy, a poniżej znajduje się fotogaleria z dzisiejszego wystąpienia.

FOTOGALERIA

Kamila Marszałek

I PO BALU...

Miesiące styczeń oraz luty to czas karnawału. Już po Nowym Roku wszyscy po cichu zaczynamy rozmawiać o balu, który tradycyjnie kończy pierwszy semestr. Wymieniamy się pomysłami na przebranie karnawałowe, wymyślamy zabawy. W tym roku, Bal Karnawałowy w szkole w Sławniowicach odbył się 27 stycznia 2017r. Pięknie przebrani, w cudownych nastrojach zgromadziliśmy się wszyscy w bajkowej sali i od razu daliśmy się porwać pląsom. Na sali można było odnaleźć Mima, Modelkę, Minnie Mouse, piłkarza Bundesligii, Policjanta, Kościotrupa, Księżniczki, Wampiry, Czarownice, Scooby Doo i wiele, wiele innych, barwnych postaci, które za super stroje i świetną zabawę otrzymały upominki. Podczas Balu wybrano Królowe i Królów Balu w dwóch kategoriach - przedszkolaki oraz dzieci szkolne. W tym roku koronę założyli - Kingusia Firek oraz Karolek Rieger z przedszkola, oraz Julka Majoch i Krystian Kocoń, uczniowie klasy trzeciej. Bal się udał i byliśmy bardzo niezadowoleni kiedy trzeba było wracać  do domów. Dziękujemy ślicznie również naszym rodzicom za przepyszny poczęstunek i pomoc w przygotowaniu imprezy.

A w linkach poniżej fotogaleria :-)

FOTOGALERIA

 

 

Dzień Babci i Dziadka

 

   Jak każdy doskonale wie, w styczniu obchodzimy święta wyjątkowych w naszym życiu osób – Dzień Babci i Dziadka. Z tej okazji, przedszkolaki i uczniowie PSP w Sławniowicach przygotowali uroczystą akademię, na którą zaprosili swoje babcie oraz dziadków. Kiedy nasi goście wypełnili salę po brzegi, na scenie pojawiły się fenomenalne przedszkolaki, które przeniosły nas do krainy bajek przedstawionych „z przymrużeniem oka”. Poznaliśmy także krótkie epizody z życia babci i dziadka. Występ przedszkolaków przeplatany był pięknymi piosenkami zaśpiewanymi prosto z serca. Występ naszych najmłodszych dzieci odbył się pod okiem pani Ani Zając, która czuwała aby wszystko udało się zgodnie z planem. Następnie na scenie pojawiły się dzieci szkolne, które pod opieką pani Kasi Ernst oraz pani Kamili Marszałek, przepięknie wykonały Jasełka. Podczas występu uczniowie zaśpiewali jedną z najbardziej znanych kolęd - Cichą noc w aż trzech językach. Zagrali również kolędy na fletach i innych instrumentach muzycznych. Zwieńczeniem występy było wspólnie odśpiewane Sto lat dla naszych kochanych dziadków. Po występach goście udali się na słodki poczęstunek. Z niecierpliwością czekamy na Was w przyszłym roku!

 FOTOGALERIA

 

Spotkanie wigilijne

 

Tuż przed przerwą świąteczno-noworoczną, w czwartkowe przedpołudnie spotkaliśmy się aby wspólnie upamiętnić narodziny Pana Jezusa. Z tej okazji, uczniowie naszej szkoły wystawili piękne Jasełka, podczas których zaśpiewali kolędy w językach polskim, angielskim oraz niemieckim, a także zagrali na fletach. Następnie, wzięliśmy udział w uroczystej Wigilii, podczas której podzieliliśmy się opłatkiem i wymieniliśmy się życzeniami światecznymi.

 FOTOGALERIA

Dzień Piernika w naszej szkole13 grudnia 2016r. jedna z klas zamieniła się w pracownię piernika, a uczniowie wraz z przedszkolakami w cukierników-artystów. Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od wspólnego śpiewania kolęd a następnie zabraliśmy się za wykrawanie pierników. Kiedy czekaliśmy aż się upieką, a świateczny zapach rozniesie się po całej szkole poznaliśmy zwyczaje bożonarodzeniowe w krajach anglojęzycznych oraz w Niemczech.  Kolejnym punktem programu było ozdabianie pachnących pierników. To dopiero była zabawa! Wspólnie spędzony czas sprawił, że poczuliśmy wyjątkową atmosferę nadchodzących Świąt. Czekamy z niecierpliwością na podobne spotkania w naszej szkole ;)

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

Spotkanie ze św. Mikołajem w Kopalni Złota w Złotym Stoku

Siódmy grudnia okazał się dla nas niezwykle szczęśliwym dniem. 
Wiadomo, że Mikołaj przychodzi do nas 6 i tak też było, ale 7 grudnia to my wybraliśmy się do Mikołaja. Około godziny 11.00 pojawiliśmy się w Złotym Stoku. Jak się okazało, czekało tam na nas sporo atrakcji.
 
Śladami białych śnieżynek i pod opieką pani przewodnik rozpoczęliśmy poszukiwania naszego świętego. Wszystkie ślady kierowały nas do kopalni złota. Zwiedziliśmy tam niejedno miejsce. Ciekawe opowieści i wspaniałe widoki sprawiły, że nawet na chwilę zapomnieliśmy, czego szukamy. Jednak nie trwało to zbyt długo i po wyczerpującej wędrówce udało nam się dotrzeć  do samego św. Mikołaja. Jak się okazało nie tylko znał imiona wszystkich dzieci, ale i dobrze wiedział, kto jest naprawdę grzeczny, a komu zdarzają się wybryki. Po krótkich rozmowach i obietnicach na przyszłość każdy odważny poszukiwacz otrzymał mały prezent. Spotkanie z Mikołajem w takim miejscu naprawdę robiło wrażenia. Świetna atmosfera, zabawa, kolorowe światełka... Ach, co to był za dzień! Nie chciało się opuszczać tak cudnego miejsca. 
 
Nie myślcie, że to już koniec naszej przygody. Po opuszczeniu kopalni zostaliśmy zaproszeni na ciepłą herbatę i pierogi. A później...
Poszukiwanie cennych kamieni. Sporo pracy, ale opłacalne efekty. Każdy miał szansę w skrzyni z piaskiem odnaleźć cenne kamyczki i zabrać je ze sobą do domu. 
Kolejna niespodzianka to wizyta w pracowni, w której można było według własnego pomysłu pomalować pięknego anioła. Na koniec coś dla koneserów. Wybijanie monet w mennicy. 
Zadowoleni i pełni pozytywnej energii mogliśmy wracać do Sławniowic.
 
FOTOGALERIA
 
 M. Kozicka

Dni otwarte w Centralnym Muzeum Jeńców Wojennych w Łambinowicach

 

 

24 listopada uczniowie klas 4-6 wzięli udział w XI Dniach Otwartych organizowanych przez Muzeum w Łambinowicach. Była to nasza pierwsza wizyta w tym miejscu.

Na zwiedzających czekało sporo atrakcji. W pierwszej kolejności wzięliśmy udział w warsztatach zatytułowanych Z poradnika genealoga – śladami wojennych losów przodków. 

Uczniowie dowiedzieli się  na czym polega praca genealoga, jak tworzyć drzewo genealogiczne i w jaki sposób można samodzielnie szukać informacji o swoich przodkach. 

Kolejnym punktem programu była prezentacja na temat gromadzenia informacji o przodkach. Można było poznać tajniki pracy z dokumentami, które pomagają poszukiwaczom w odtwarzaniu wojennych losów jeńców. 

Na koniec pani przewodnik zaprosiła wszystkich na wspólne zwiedzanie wystaw stałych znajdujących się w muzeum. 

Była to ciekawa lekcja historii, która uświadomiła wszystkim, że każdy może być historykiem- badać zarówno przyczyny jak i skutki ważnych wydarzeń. 

 

M. Kozicka 

FOTOGALERIA

 

WYCIECZKA DO JARNOŁTÓWKA

W dniach 21-23 listopada uczniowie szkoły ze Sławniowic oraz Biskupowa wraz z nauczycielkami wybrali się na wycieczkę do Jarnołtówka. Pierwszego dnia zaraz po przyjechaniu do ośrodka KAROLINKA uczniowie zajęli swoje pokoje po czym udaliśmy się na śniadanie. Następnie odbyło się spotkanie z Panią dyrektor tego ośrodka, gdzie został przedstawiony regulamin, który każdy uczeń podpisał. Następnie udaliśmy się na spacer po okolicy. Zwiedziliśmy starą skocznię, a przy tym posluchalismy wiele legend związanych z miejscami, które odwiedzilismy. Po tylu wrażeniach wróciliśmy do ośrodka na pyszny obiad, po ktorym zrobiliśmy krótki odpoczynek. Następnie poszliśmy na plac zabaw, gdzie uczniowi kozystali z wielu atrakcji. Po wyczerpujących zabawach na świeżym powietrzu przenieśliśmy się do KAROLINKA kontunuujac zabawy kończące się andrzejkową dyskoteką z wróżbami. Kolejnego dnia o godzinie 9:00 zjedliśmy śniadanie i udaliśmy się na długi spacer. Przeszliśmy w stronę Kopy Biskupiej aż do tamy w Jarnoltowku. Wracając do miejsca noclegowego wstapilismy do sklepu, gdzie uczniowie mogli wyposażyć się w różnego rodzaju smakołyki. Po powrocie odpoczelismy i poszliśmy na obiad, który równie był smaczny jak dnia pierwszego. Po nabraniu sił na prośbę uczniów, którym spodobało się dnia pierwszego na placu zabaw ponownie się tam udaliśmy. Wieczorem zorganizowaliśmy wieczór pełen zabaw a następnie na film. Dzień trzeci był równie interesujący, gdzie odwiedzilismy Pana leśnika. Widzieliśmy wiele interesujących zwierząt jak i okazów przyrody. W między czasie odwiedził nas pan dyrektor z Biskupowa, a na zakończenie spotkania pan leśnika włączył nam film aby lepiej sobie wyobrazić sytuacje zachodzace w przyrodzie, o których opowiadał. Po poznaniu z panem lesnikiem wybraliśmy się na spacer na żabie oczko. Tam usłyszeliśmy legendę, która zainteresowała dzieci. To był koniec naszych wypraw związanych z tą wycieczką lecz na pożegnanie spotkała nas miła niespodzianka, którą przygotowały panie z ośrodka a mianowicie zostały nam wręczone dyplomy za zajęte miejsca w rozgrywkach miedzyszkolnych. Zostali również wybrani miss i mister KAROLINKI, gdzie misterem został Krystian Kocoń, namiast miss uczennica z Biskupowa. O nauczycielach również nie zapomnieli i wręczyli dyplomy.

Kamila Marszałek

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

Nie zwalniamy tempa - nasze prace na konkursach z języka angielskiego

Rozkręciliśmy się na dobre, a listopad możemy już śmiało nazwać miesiącem konkursów. Kolejnymi rozgrywkami, w których bierzemy udział są organizowane przez PWSZ w Nysie konkursy plastyczne z języka angielskiego w ramach VI Dnia Kultury Amerykańskiej i Brytyjskiej. Uczniowie klas 2-3 mieli za zadanie namalować wybrany obiekt architektury lub krajobrazu krajów anglojęzycznych, a klasy 4-5 napisać list do św. Mikołaja po angielsku i go ozdobić. Po długiej naradzie jury zdecydowało, że do finału w Nysie zakwalifikowali się uczniowie klasy trzeciej -Dominik Łodziana, Kinga Drobek oraz Krystian Kocoń, a także Martyna Kalfas (kl.4) Mikołaj Demkowicz(kl.5) oraz Rafał Chmielarz(kl.5). Ogłoszenie wyników i wręczenie nagród odbędzie się 6 grudnia br. w PWSZ w Nysie, na które czekamy tak samo niecierpliwie jak na świętego Mikołaja.

AW

Dominik Łodziana The Tower Bridge

``

Zapracowany miś 

Z okazji VIII Święta Pluszowego Misia, które obchodzimy 25 listopada 2016 roku, Miejska i Gminna Biblioteka Publiczna oraz Centrum w Kultury w Głuchołazach organizują konkurs plastyczny pt. Zapracowany miś. Uczniowie klas 2 i 3 oczywiście zadeklarowali się, że biorą udział w konkursie i przygotowali fantastyczne prace, które pojechały już do Głuchałaz. Trzymamy kciuki i z niecierpliwością czekamy na wyniki, które zostaną ogłoszone podczas VIII Gali Święta Pluszowego Misia w Centrum Kultury w Głuchołazach. Prace naszych uczniów można obejrzeć poniżej.

~

~

Występy Julki

 8 listopada 2016 roku Julia Majoch z klasy III wzięła udział w IV Przeglądzie Piosenki Religijnej w Głuchołazach, a 17 listopada w konkursie recytatorskim Poezja jesienią, który również odbył się w gminnym Centrum Kultury w Głuchołazach. W obu konkursach uczennica wykazała się swoim talentem oraz odwagą do wystąpień publicznych. Niestety nie udało się zdobyć miejsca na podium, jednakże już sam talent jest nagrodą i cieszymy się, że pięknie reprezentowała naszą szkołę. Bez wątpienia jeszcze nie raz usłyszymy o sukcesach Julii. 

 

 

11 LISTOPADA - ROCZNICA ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI PRZEZ POLSKĘ

W czwartek, 10 listopada 2016r. uczniowie naszej szkoły obejrzeli ciekawe filmy przedstawiające trudną drogę Polaków do odzyskania niepodległości w 1918 roku. Przypomnieliśmy sobie najważniejsze fakty z historii Polski, o których powinien pamiętać każdy mieszkaniec naszego kraju oraz wysłuchaliśmy pięknych utworów niepodległościowych. Następnie odbyła się pogadanka na temat Święta Niepodległości prowadzona przez p. Gosię Kozicką.

FOTOGALERIA

 

Śniadanie daje moc!

Jak co roku, uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki wzięli udział w akcji Śniadanie daje moc. Bez wątpienia dzieci wiedzą jak ważną rolę gra śniadanie w naszym życiu. Dzięki niemu mają energię do nauki i zabawy, co więcej, śniadanie pomaga w koncentracji.  Z tej okazji uczniowie szkoły i przedszkola, 8 listopada 2016 roku przygotowali przepyszne i zdrowe drugie śniadanie, podczas którego pokazali, że potrafią pracować w grupie, współpracować, a przy tym świetnie się bawić. Jak zwykle wykazali się ogromną kreatywnością i pomysłowością. Niektóre kanapki były tak ładne, że szkoda je było zjeść.

Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii :)

 FOTOGALERIA

 

ZABAWY W KODOWANIE

W dniach od 17 do 23 października 2016 roku obchodzony jest Europejski Tydzien Kodowania. Z tej okazji uczniowie klasy trzeciej wzięli udział w warsztatach edukacyjnych pt. "Zabawy w kodowanie", na które zaproszono nas do szkoły w Biskupowie. Oprócz nas, w zajęciach wzięli udział również uczniowie ze szkoły w Gierałcicach. Nasze potyczki z kodowaniem zaczęły się od znanego nam wszystkim Minecrafta i już na samym początku musieliśmy porządnie wytężyć umysły aby podołać zadaniu (Chętnych na rozwiązanie łamigłówek zapraszamy na stronę: https://code.org/mc ). Kolejnym punktem spotkania było programowanie klocków LEGO WEDO. Uczniowie z Biskupowa zbudowali piłkarza, a my bramkarzy, którzy nie przepuścili ani jednej bramki. Świetnie poradziliśmy sobie z tym zadaniem i musimy przyznać, że bardzo nam się spodobało. Kiedy myśleliśmy, że już nic nas nie zaskoczy, okazało się, że można zaprogramowac również... banany i co więcej, zagrać na nich. Niektórzy z nas stworzyli prawdziwe symfonie ;) To był naprawdę udany wyjazd! 

Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z warsztatów :)

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

 

A poniżej certyfikat, który przyznali nam organizatorzy Europejskiego Tygodnia Kodowania. To właśnie uczniowie klasy trzeciej, wspólnie z kolegami ze szkół w Biskupowie i Gierałcicach przyczynili się do sukcesu tego wydarzenia!

 

Dzień Edukacji Narodowej

 

W czwartek 13 października 2016 roku zgromdziliśmy się w naszej szkole na uroczystym apelu z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Odświętnie udekorowaną salę wypełnili po brzegi nauczyciele, rodzice, uczniowie oraz przedszkolaki. Po otwarciu imprezy przez Panią dyrektor Krystynę Mytnik, uczniowie wystawili zabawną sztukę przedstawiającą codzienne potyczki uczniów i nauczycieli w szkole, przygotowaną przez Panią Kasię Ernst. Okazało się, że posiadamy w uczniowskim gronie ukryte talenty, które na pewno jeszcze nie raz pokażą swój talent aktorski podczas szkolnych przedstawień. Na koniec części artystycznej przedszkolaki zaśpiewały "Sto lat" dla wszystkich nauczycieli. To był wyjątkowy dzień, który zapamiętamy na długo. A naszym kochanym nauczycielom jeszcze raz życzymy wszystkiego najlepszego z okazji ich święta!

FOTOGALERIA 1

 

FOTOGALERIA 2

 

 

 

Wizyta w Kulinarnym Skarbcu

 

Choć za oknem deszczowo i smutno, my jesteśmy pewni, że to środowe przedpołudnie zapamiętamy na długo. 5 października 2016 roku udaliśmy się bowiem na warsztaty kulinarne do Wilamowic Nyskich. Na początku naszej wizyty w świetlicy wiejskiej w Wilamowicach obejrzeliśmy film opisujący początki działalności członków Stowarzyszenia na Rzecz Odnowy i Rozwoju Wsi Sami Sobie w Wilamowicach oraz wilamowicką tradycję wypiekania chleba na naturalnym zakwasie w najprawdziwszym piecu kaflowym. Następnie, przesympatyczna pani Marysia zaprowadziła nas do pomieszczeń kuchennych, w których czekało już na nas ciasto na drożdżowe rogaliki z dżemem, ktore sami wykonaliśmy. Podczas gdy rogale piekły się w piecu, my graliśmy w gry planszowe i niecierpliwie spoglądaliśmy na stoły, na których wkrótce pojawił się przepyszny obiad. Zupa pomidorowa i pierogi ruskie były tak pyszne, że niektórzy z nas prosili po trzy razy o dokładkę. Na końcu spotkania złożyliśmy pamiątkowe wpisy w księdze gości, a upieczone rogaliki zabraliśmy ze sobą do domów. Na deser ;)

Było super!

FOTOGALERIA

AW

 

Złe nawyki wyrzucamy do worka!

 

Nie potrafilibyśmy chyba juz sobie wyobrazić początku roku szkolnego bez wizyty pani Klementyny Poprawialskiej. Aby tradycji stało się za dość, ta charyzmatyczna i pełna energii osoba odwiedziła naszą szkołę 4 października 2016 roku aby ponownie przekazać cenne wskazówki dotyczące prawidłowego zachowania. Tym razem rozmawialiśmy o naszych dobrych i złych nawykach. Pani Klementyna przypomniała o codziennym nawyku mycia zębów, byciu uprzejmym dla kolegów i koleżanek czy chodzeniu po lewej stronie jezdni. Pani Poprawialska kazała nam również wyrzucić wszystkie złe przyzwyczajenia do worka, który obiecała przekazać świętemu Mikołajowi. Rzekomo Mikołaj wywiezie worek ze złymi nawykami na Madagaskar. Dzięki Pani Klementynie na pewno będziemy pamiętali o wszystkich dobrych zachowaniach i to właśnie one staną się naszym nawykiem.

FOTOGALERIA

AW

 

 

 

W morskich głębinach

3 października 2016 roku jedna z klas w naszej szkole przemieniła sie w salę kinową, a my, z okularami 3D na nosach przenieśliśmy się do świata bajecznych raf kolorowych. Film, który obejrzeliśmy pozwolił nam poznać z bliska gatunki ryb oraz ssaków morskich zamieszkujących głębie oceanów. Dowiedzieliśmy się czym odżywiają się zwierzęta żyjące w wodzie, jak się rozmnażają oraz jak wielki ( i niestety nie zawsze korzystny) wpływ na życie tych organizmów ma człowiek. Najwieksze wrażenie zrobił na nas widok australijskiej Wielkiej Rafy Kolorowej, która wydawała się być na wyciągnięcie ręki.. Film bardzo nam się podobał i czekamy na następne!

AW

 

Dzień tabliczki mnożenia i Dzień Chłopaka

 

30 września 2016 roku w naszej szkole obchodziliśmy VI Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia.  Choć stres był niemały świetnie poradziliśmy sobie z matematycznymi łamigłówkami a wszelkie braki zobowiązaliśmy się uzupełnić. Miłym wydarzeniem dnia było również ognisko z okazji Dnia Chłopaka, który obchodzimy również 30 września. Upiekły nam się nie tylko kiełbaski ale również ostatnie minuty piątkowych lekcji. Zapraszamy do obejrzenia fotogalerii z tego dnia.

FOTOGALERIA

AW

 

 

 Samorząd Uczniowski już wybrany

 

We wtorek, 20 września 2016 roku odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Po głosowaniu, komisja składająca się z nauczycieli liczyła głosy, a uczniowie w napięciu czekali na wyniki wyborów. Po chwili, opiekun Samorządu Uczniowskiego pani Katarzyna Ernst ogłosila rezultaty głosowania, które przedstawiają się następująco:

 

Krystian Kocoń - przewodniczący

Szymon Kalfas - zastępca

Kinga Drobek, Martyna Kalfas - członkinie

 

Gratulujemy zwycięzcom i z niecierpliwością czekamy na ciekawe pomysły :)

 FOTOGALERIA

AW

 

Święto plonów w Sławniowicach

 

Trzeciego września 2016r. uczniowie naszej szkoły oraz przedszkolaki podczas uroczystości dożynkowych zaprezentowali piękny program artystyczny. Zachwytom nie było końca. Serca wszystkich gości najbardziej rozradowały się podczas występu Konrada, Gracjana i Krystiana „ Jożin z bażin”. Chętne dzieciaki przez kilka wakacyjnych tygodni ćwiczyły układy taneczne, śpiewały piosenki, uczyły się recytacji wierszy. Pieczę nad całym występem sprawowała pani Anna Zając. Mali artyści zostali nagrodzeni przez panią Sołtys Alicję Bryję pysznymi słodyczami. Wszystkim dzieciom dziękujemy za poświęcenie wolnego czasu! Było pięknie!!!

Anna Zając

Witamy w nowym roku szkolnym 2016/2017

 

Choć na zewnątrz jeszcze upalnie i słoneczko nas nie opuszcza, uczniowie naszej szkoły musieli się już na dobre pożegnać z wakacjami. Słonecznego ranka, 1 września 2016 roku, wspólnie z rodzicami i nauczycielami zgromadziliśmy się wszyscy w murach szkoły w Sławniowicach aby przywitać nowy rok szkolny 2016/2017. Po uroczystym powitaniu przez Panią dyrektor Krystynę Mytnik zaśpiewaliśmy hymn, a następnie obejrzeliśmy część artystyczną, która zdecydowanie wprawiła nas w dobry humor. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tego wydarzenia :)

FOTORELACJA

Alicja Wysokulska


 

 

 

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2017 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl