Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławniowicach

Poznajemy zwyczaje Halloween

W przeddzień Święta Zmarłych, 31 października, w wielu krajach obchodzi się święto Halloween. Ponieważ u nas święto to nie jest zbyt popularne, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji kulturowej w ramach zajęć z języków: angielskiego oraz niemieckiego, podczas której dowiedzieli się skąd pochodzi Halloween, jakie są jego korzenie, symbole oraz zwyczaje z nim związane. Dzieci stały się nie tylko bogatsze o wiedzę na temat Halloween, ale również o tematyczny zasób słownictwa z obu obcych języków, których się uczą. Co więcej, z pomocą uczniów, p. Kasia przygotowała smakowite łakocie oraz cukierki, które były nagrodą po intensywnej pracy. Na końcu, uczniowie wykonali halloweenowe rysunki, które zdobią korytarz szkolny.

FOTOGALERIA

A.Wysokulska

 

 

Wyjazd do Głuchołaz na spektakl "Roszpunka"

24 października wybraliśmy się do Centrum Kultury w Głuchołazach, gdzie wystawiono sztukę pt. "Roszpunka." Radosna bajka o księżniczce uwięzionej na wysokiej wieży bardzo nam się podobała i nie chcieliśmy wracać na lekcje do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle oraz wyjazdy.

 

"Wykształcenie to dobro, którego nic nas nie pozbawi"

Październikowe słońce co roku przypomina nam, że w tym jesiennym miesiącu obchodzimy święto wszystkich nauczycieli oraz osób pracujących w szkole, a także grona ludzi dbających o nią. Z tej okazji zebraliśmy się w szkole na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz części poświęconej nauczycielom, ważną rolę odegrali pierwszoklasiści: Patryk, Emilka, Madzia, Filip, Karol, Gracjan, Konrad oraz Kinga, którzy 12 października zostali pasowani przez panią dyrektor, stali się prawdziwymi uczniami szkoły w Sławniowicach i oficjalnie dołączyli do braci uczniowskiej. Okazało się, że posiadają dużą wiedzę i na uczniów "się nadają." Cieszymy się również, że w tym ważnym dniu wzięli udział członkowie zarządu SRiE "Nasza Szkoła" w Sławniowicach oraz lokalni działacze, którzy wspierają naszą placówkę. Serdecznie Wam dziękujemy za każdy pozytywny gest oraz dobre słowo. Wszystkim pracownikom oświty składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia: sukcesów w pracy, cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia swoich celów.

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 

 

Schoko Bons po niemiecku

Jedną z najskuteczniejszych metod nauczania jest metoda projektu. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w zajęciach tego typu trzymając się prastarej prawdy: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Tym razem, pod czujnym okiem pani Kasi Ernst, nasi uczniowie upichcili przepyszne pralinki Schoko Bons, które oczywiście w smaku i jakości pokonały oryginał. Przepis na pralinki był oczywiście w języku niemieckim, ale nie stanowiło to dla naszych asów żadnego problemu. Podczas przerwy można było usłyszeć, że uczniowie chętnie wezmą udział w kolejnych lekcjach projektowych. I takie na pewno będą miały miejsce na innych przedmiotach.

A.Wysokulska

 

"Dobra szkoła," czyli za radą pani Poprawialskiej

Wizyty pani Klementyny Poprawialskiej w naszej szkole stały się już tradycją, a także spotkaniami, na które zawsze z niecierpliwością czekamy. Było tak i tym razem, kiedy pani Klementyna odwiedziła ponownie nasze szkolne szeregi i przedstawiła swój program edukacyjny pt. "Dobra szkoła." Jak zwykle ciekawie, energicznie i przekonująco przypomniała nam o zasadach dobrego zachowania podczas lekcji, wobec nauczycieli i kolegów oraz koleżanek. Nie zabrakło również tematów higieny i bezpieczeństwa, o których przecież należy przypominać zawsze. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i kolejne odwiedziny.

A.Wysokulska

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W  ostatnim tygodniu września, drogą demokratycznych wyborów, wybraliśmy szkolny samorząd uczniowski. Uczniowie bardzo się denerwowali ponieważ kazdy chciał wygrać i zostać członkiem SU. W roku szkolnym 2017/2018 nową uczniowską władzę stanowią:

przewodnicząca - Kinga Drobek kl.4

zastępca - Szymon Kalfas - kl.4

skarbnik - Krystian Kocoń -kl.4

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom głosowania i życzymy owocnej pracy. Opiekę nad Samorządem Uczniowskim w roku 2017/2018 będą sprawowały: pani Kasia Ernst i pani Ala Wysokulska.

A.Wysokulska

 

Dzień Chłopaka

30 września kartka kalendarza przypomina nam o święcie wszystkich chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły, jako wyraz sympatii i koleżenstwa, zorganizowały dla swoich kolegów upominki oraz konkurencje, w których wszyscy chętnie wzięli udział. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą, dobrymi manierami oraz umiejętnością tańca. Komu udało się zdobyć tytuł Super Chłopaka i otrzymać order? Choć wszyscy chłopcy się starali, równych nie było Krystianowi Koconiowi z klasy czwartej, i to on zwyciężył w tej kategorii. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

A.Wysokulska

Fotogaleria

Wycieczka do Wrocławia

20 września 2017 roku, wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły w Charbielinie, wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo że we Wrocławiu wcześniej był już każdy z nas, z tej strony, miasta tego nie znaliśmy. Widzieliśmy nie tylko najważniejsze wrocławskie zabytki, ale również odwiedziliśmy Uniwersytet Wrocławski, a także podjęliśmy się próby policzenia wrocławskich kransali. Zwieńczeniem wyprawy była wizyta w McDonald's - to uwielbiamy :)

A.Wysokulska

 FOTOGALERIA

 

Akcja - Sprzątanie świata

http://ips27.pl/images/biblioteka/sprzAtanie_Swiata_2015/20150925-083546-4761.jpgJak co roku we wrześniu, nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata.  Wszystkim z nas zależy aby w Sławniowicach było czyściutko, dlatego też zakasaliśmy rękawy, założyliśmy rękawiczki i wyruszyliśmy uporządkować teren. Kiedy wszystkie śmieci znalazły się w workach, udaliśmy sie do ogrodu i wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych. Akcję chętnie powtórzymy w przyszłym roku.

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

W tym roku wakacje były wyjątkowe - trwały ponad 2 miesiące a pogoda dopisywała. Niestety wszystko co dobre szybko się końcy i 4 września musieliśmy wrócić do szkoły. Ubrani w stroje galowe przyszliśmy przywitać nowy rok szkolny 2017/2018. Po krótkiej części artystycznej Pani dyrektor Krystyna Mytnik przywitała wszystkich zgromadzonych na apelu i oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolnych zmagań. Trzeba też dodać, że do grona uczniowskich urwisów dołączyli pierwszoklasiści w składzie:

Emilia Tracz

Magdalena Łodziana

Gracjan Kalfas

Kinga Firek

Karol Rieger

Konrad Chmielarz

Filip Hutyra

Patryk Jarosiński

Pierwszaki otrzymały upominki i z uśmiechem oczekują na nowe wyzwania!

https://lh3.googleusercontent.com/bDnFnTymWVeH8Z9dYxNcC82ObYi51APYwxfmDuB3NrjsmUvq3G5P8HwsXOXszDNh5pj9Ze-32hHbxbSsGfx0Ck-bxVaeoP753rF-MF7174_B1QPTXEnckk93mvo8Ks8mrOOkL8Rpr4uvKcaQ2X8NnyvHgbIQmCRWGIj5U6nK8yjlbnwzGFf2gqEIh-Yi3_18hXsGlVtQ3Hwfyz81B6fhj-QrNyQu8saMC4PhAHzF5ILIJUR4B0BArHFyuInU2IHrUQ8SoJsyiFGueEVBgelEIbvhQGMtZ5eEMVzy4HDuTu21Rz6DGzWq2fgJhZQ-wGpep55oVNNZ5uadDVJHeKE4Linxg5G9994b1rgdJwvi5X3GuPK-oyEk5ZLxLNHZDi4YZxkryG3_PvTr1Iu7QJOrmHgYH6YWJjMFpzBAcfTzDBfGb6WV3ddq1iRETX7CpVbRsw-WFtv25wawRqhPlLjeaALeRDLGMrN03mH9UM9Yirmx7Eotg4dmTWmE-p85wHS3-ShLJHJPuF43i2psN10plby6KECfUefeYp73UV93wPFJu31-VIB80KsTsE6A46by94aMxwKBIqsMX2-_KhsyJRCwxmltHbdLn11hJQH1TDrfq1UrUcE2AXuit9XbtagYpypSoKq--7oV7l_QEttB47y1iqnxGIv7AAu_=w1055-h791-no

 

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2017/2018:

klasa I i III - mgr Anna Zając

klasa IV - mgr Alicja Wysokulska

klasa V i VI - mgr Katarzyna Ernst

 

Do grona pedagogicznego dołączyli następujący nauczyciele:

mgr Dorota Marszałek - język polski

mgr Magdalena Mitoraj - muzyka, plastyka

 

Wszystkim uczniom życzymy samych piątek i szóstek!

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2018 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl