Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławniowicach

Wiemy już wszystko o bezpieczeństwie w Internecie

 

22 kwietnia 2015 roku zgromadziliśmy się licznie w PSP SRiE "Nasza Szkoła" w Sławniowicach aby obejrzeć premierę filmu pt. "Bezpieczny Internet". Film został nakręcony przez panią Martę Węgiel, a głównymi bohaterami nagrania są utalentowani aktorsko uczniowie naszej szkoły :) Serdecznie zapraszamy przed monitory :)

 Fotorelacja

Kolejne Lego wynalazki

Poniżej przedstawiamy kolejne żywe wynalazki naszych zdolnych uczniów

 

Prezentacja Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach

Poniżej przedstawiamy kolejną prezentację, tym razem z Gimnazjum nr 1 w Głuchołazach, do którego szósta klasa wybierze się już 18 marca 2015 roku. Zapraszamy do oglądania.

 

Prezentacja Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach

 

Już w piątek, 6 marca 2015 roku szóstoklasiści pojadą do Gimnazjum nr 2 w Głuchołazach na Dni Otwarte. Tam dowiedzą się jak funcjonuje szkoła, na jakie zajęcia dodatkowe można będzie uczęszczać i jakie atrakcje czekają na tych, którzy wybiorą tę szkołę jako kolejną. Póki co, przedstawiciele Gimnazjum nr 2 odwiedzili uczniów szóstej klasy w naszej placówce przedstawiając swoją ofertę. Poniżej zamieszczamy prezentację, do obejrzenia której zachęcamy i dzieci i rodziców.

 

Od Mieszka I do Bolesława Krzywoustego, czyli żywa lekcja historii

 

27 lutego 2015r. uczniowie klas V-VI pojechali do PSP w Biskupowie na "żywą" lekcję historii przeprowadzoną przez Agencję Widowisk "Arkona" z Torunia. Podczas pokazu uczniowie przypomnieli sobie początki historii pierwszych Piastów, w tym chrzest Polski i drogę poszczególnych władców do tronu. Aktorzy pokazali również jak wyglądała najprawdziwsza walka na miecze dawnych władców. Stały kontakt występujących z dziećmi uzupełniony o elementy humoru pozwoliły przypomnieć i utrwalić informacje z okresu wczesnego średniowiecza. Na koniec spotkania odbył się quiz wiedzy, podczas którego uczniowie otrzymali w nagrodę wybite na miejscu monety. Mogli również przymierzyć strój rycerza, obejrzeć i dotknąć akcesoria z czasów średniowiecznych. Bez wątpienia, była to jedna z najciekawszych lekcji historii.

AW

LEKCJA HISTORII - FOTOGALERIA

A my już umiemy laminować!

Podczas środowych zajęć świetlicowych pierwszoklasiści mają okazję rozwijać swoje umiejętności plastyczne. Dzisiejsze spotkanie - 11 lutego 2015 roku zaowocowało zaprojektowaniem i wykonaniem oryginalnych zakładek książkowych, które na końcu zostały zalaminowane. Kingunia Drobek i Krystianek Kocoń z klasy I z pomocą pani nauczyli się obsługiwać laminator i stworzyli swoje pierwsze prace z jego użyciem. Efekty ich pracy można podziwiać na zdjęciach :)

AW

 

Sukces Karoliny i Julki

 

W minionym semestrze uczennice naszej szkoły wzięły udział w III Ogólnopolskim Konkursie Historycznym  "Klio 2014" - Polskie Symbole Narodowe.  Karolina Hornicka z klasy V wybrała kategorię - praca plastyczna pt. "O to Polska właśnie", a Julia Białas z klasy VI konkurs fotograficzny pt. "Polska w obiektywie". Obie uczennice zdobyły pierwsze miejsca i otrzymały pamiątkowe dyplomy.  Gratulujemy i zachęcamy do dalszego, aktywnego uczestnictwa w konkursach.

AW

 

Godzina kodowania

W dniach 8-14 grudnia 2014 roku odbyła się II edycja Godziny Kodowania. Ponad 100 milionów ludzi na całym świecie, w tym 15 milionów uczniów wzięło udział w tworzeniu własnych gier, historyjek i programów komputerowych. Również uczniowie naszej szkoły poradzili sobie z tym niełatwym zadaniem. Wśród nich znaleźli się: Julka Białas, Kuba Gilewicz i Dominik Staliś.

Gratulujemy!

AW

Nauka programowania

Czy pomyślelibyście, że Wasze konstrukcje zbudowane z klocków LEGO mogą "ożyć"? Dla uczniów naszej szkoły odpowiedź na to pytanie jest prosta. To właśnie szóstkolasiści z naszej placówki z J. Gilewiczem i D. Stalisiem na czele, tworzą budowle z klocków LEGO, a za pomocą specjalnej aplikacji do programowania nadają im życie. Uwierzcie na słowo - wymaga to nie lada sprytu i umiejętności. Poniżej prezentujemy efekty ich pracy :)

Co więcej, Kuba Gilewicz z klasy szóstej będzie reprezentował naszą szkołę w konkursie tworzenia programów dla LEGO robotów w Opolu. Już dziś trzymamy mocno kciuki za Kubę !

SU

 

Dzień Babci i Dziadka

 

W ostatni dzień nauki - 16 stycznia, tuż przed feriami, gościliśmy w naszej szkole wyjatkowych gości. Jak co roku, z okazji obchodzonych na całym świecie dni Babci i Dziadka, zaprosiliśmy nasze kochane babcie i naszych kochanych dziadków, którzy nie zawiedli, i licznie przybyli do naszej szkoły.

To szczególne spotkanie zaczęły przedszkolaki, które fenomenalnie zaprezentowały historię Czerwonego Kapturka wszystkim zebranym. Nie było widać tremy i nie pomylili się w każdej kwestii. Co więcej, wśród naszych najmłodszych skarbów wyłoniły się talenty taneczne i zaprezentowały przepięknego walca do znanej melodii Anny Jantar. Po występie przedszkolaków uczniowie z klas I-III zaprezentowali Jasełka, a uczniowie z klasy 5 i 6 zabawny skecz, który przypomniał wszystkim o jakżej trudnej i niezastąpionej roli dziadków w każdej rodzinie. Po otrzymaniu gromkich braw dzieci wręczyły swym babciom i dziadkom upominki, a Ci następnie udali się na słodki poczęstunek i filiżankę kawy.

FOTOGALERIA

 

AW

Bal Karnawałowy

 

15 stycznia 2015r. odbył się coroczny Bal Karnawałowy. Tuż przed wybiciem godziny 16 odświętnie udekorowana sala zaczęła się wypełniać kolorowymi postaciami z bajek, filmów czy książek. Można było spotkać między innymi księżniczki, rycerzy, Shreka, pastuszka, jaskiniowców, przybyszów z Afryki, hipiskę a nawet Freddiego Krugera! Oprócz zabawy przy najnowszych hitach dyskotek czekały na nas liczne konkursy, a także "test uśmiechu", który wymagał od nas natychmiastowego uśmiechu po zjedzeniu plasterka cytryny. W połowie imprezy uczestników zabawy ugoszczono pysznym poczęstunkiem przygotowanym przez rodziców. Zabawa była przednia i już czekamy na kolejną w 2016 roku!

Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z Balu:

KARNAWAŁ

 

AW

ps. Podziękowania kierujemy do rodziców, którzy upiekli przepyszne ciasta i pomogli w przygotowaniu kanapek, a także do p.DJa Leszka Gilewicza, który po raz kolejny odpowiedzialny był za oprawę muzyczną imprezy ;)

Wigilia szkolna

 

Tuż przed przerwą świąteczną, 19 grudnia 2014r. zgromadziliśmy się wszyscy aby wspólnie obejrzeć przygotowane przez wychowawczynie klas I-III - p. B. Ćwikowską oraz p. M. Rabiniak Jasełka. Młodsi uczniowie naszej szkoły pięknie przedstawili tajemnicę Bożego Narodzenia włączając całą widownię do śpiewania kolęd.

Po przedstawieniu udaliśmy się na wigilijny barszczyk z uszkami i podzieliliśmy się opłatkiem składając sobie świąteczne życzenia. Poczuliśmy się jak jedna, wielka rodzina spędzając wspólnie czas przy choince i śpiewaniu kolęd.

To było wyjątkowe przedpołudnie, które sprawiło, że pełni serdeczności wróciliśmy do naszych domów.

 

AW

Kiermasz Bożonarodzeniowy

 

 

Tuż przed zbliżającą się przerwą świąteczną, Samorząd Uczniowski zorganizował Kiermasz bożonarodzeniowy, poczas którego rodzice i mieszkańcy Sławniowic i okolic mogli nabyć świąteczne stroiki, lampiony i różnorodne ozdoby, a także skosztowac pysznego, domowego ciasta. Klasa należąca do Samorządu Uczniowskiego zamieniła się w pachnący piernikiem i choinką jarmark, a dumni uczniowie najstarszej klasy mogli zaprezentować własnoręcznie wykonane ozdoby. Dziękujemy wszystkim za obecność podczas kiermaszu. Dziękujemy wszystkim rodzicom klasy szóstej - p.Białas (równiez za ciasto), p. Gumiennej, p. Gilewicz, p. Staliś, p. Kalfas i p. Chmielarz za pomoc w organizacji tego wydarzenia. Dziękujemy równiez p.Drobek za przepyszne (jak zawsze) ciasto. 

SU,AW

FOTORELACJA

 

Dzień Zdrowej Kanapki

 

8 grudnia 2014 roku, wyjątkowo, w naszych pojemniczkach na śniadanie nie pojawiły się pączki czy bułki pizzowe. Tego dnia staraliśmy się również zjesć jak najmniej słodyczy. A wszystko z powodu zorganizowanego przez Samorząd Uczniowski Dnia Zdrowej Kanapki. Podczas długiej przerwy każdy z przedszkolaków, uczniów i nauczycieli mógł zjeść pyszną, zdrową bułeczkę z sałatka, szyneczką i serem, promując zdrowy tryb życia. 

AW

 

FOTORELACJA

 

Wizyta Świętego Mikołaja

 

Choć różnie to z nami bywa, ogólnie staraliśmy się przez ostatni rok być mili, pracowici, uczynni i koleżeńscy. Mieliśmy bowiem świadomość, że spogląda na nas od czasu do czasu brodaty pan, który ma w zwyczaju składać nam wizytę 6 grudnia. Z wielkim zniecierpliwieniem wyglądaliśmy przez okna naszej szkoły aż w końcu usłyszeliśmy przyjemny dźwięk dzwoneczków. Świętego Mikołaja przywitaliśmy piosenką a później nasz wyjątkowy gość zadawał nam przeróżne pytania. Na szczęście wszyscy przeszliśmy test Świętego i każdy otrzymał fajny prezent. Trochę żał było nam żegnać Mikołaja, ale wiemy, że tego dnia miał jeszcze dużo pracy. Święty Mikołaju, czekamy na Ciebie w przyszłym roku! :)

 

AW

 

Zagrajmy w eksperymenty

 

W czwartkowe popołudnie 4 grudnia 2014 roku wraz rodzicami zgromadziliśmy się w szkole na spotkaniu, podczas którego zamieniliśmy się w odkrywców-badaczy. Wspólnie przeprowadzaliśmy proste i efektowne eksperymenty, które dotyczyły pięciu ludzkich zmysłów: smaku, węchu, dotyku, wzroku i słuchu. Dowiedzieliśmy się, że kieliszki służą nie tylko do picia szampana, ale można na nich również zagrać. Ponadto mogliśmy pobawić się cieczą nieniutowską, która okazała się być zarówno substancją płynną, jak i ciałem stałym. Następnie przeprowadzono konkurs, w którym "testowaliśmy" nasze nosy. Naszym zadaniem było rozpoznanie danego zapachu (najczęściej spotykanego w kuchni) i zanotowanie jego nazwy na kartce. Podczas spotkania sprawdzaliśmy również jak szybko rozpoznajemy smak próbując coraz to bardziej słonej wody. Dowiedzieliśmy się również na czym polega złudzenie optyczne i wymienialiśmy się spostrzeżeniami dotyczącymi poszczególnych złudzeń prezentowanych na ekranie. Na koniec spotkania każdy z nas mógł stworzyć sobie pamiątkę - kolorową tęczę z drucika i rurek. Na końcu otrzymaliśmy rurkowe gwizdki, które narobiły sporo hałasu. Chętnie powtórzymy takie eksperymentowanie w przyszłości.

 FOTORELACJA

AW

 

Andrzejki

 

FOTORELACJA :)

 

Wielki sukces Kingi!

 

Mamy wielki powód do dumy. Tradycyjnie już od kilku lat, nasza szkoła brała udział w konkursie plastycznym pt. "Palisz śmieci, krzywdzisz dzieci" organizowanym przez Zakład Usługowo-Produkcyjny "Komunalnik" w Głuchołazach. Spośród 72 prac z 11 placówek szkolnych, które wpłynęły do komisji skrutacyjnej wyłoniono te najlepsze. W kategorii szkoły podstawowe, ku naszej wielkiej radości, pierwsze miejsce zajęła uczennica pierwszej klasy KINGA DROBEK. Uczennica otrzymała w nagrodę tableta z rąk samego burmistrza Edwarda Szupryczyńskiego oraz prezesa "Komunalnika" Stanisława Ostrowskiego podczas uroczystego spotkania dn. 28 listopada 2014r. w Głuchołazach.  Pierwszoklasistka nie po raz pierwszy wyróżniła się wyjątkowym talentem plastycznym.

Gratulujemy Kindze i życzymy dalszych sukcesów!

 AW

 

ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI

 

11 listopada 2014 roku obchodzimy 96 rocznicę odzyskania niepodległości przez Polskę. To właśnie tamtego pamiętnego dnia, po 123 latach niewoli, Polska została wyzwolona z trzech zaborów - rosyjskiego, austriackiego i pruskiego. W piątek,            7 listopada, p. Gosia Rabiniak przypomniała nam jak wyglądała długa droga Polski do odzyskania wolności. Z zaciekawieniem i pełną powagą obejrzeliśmy filmy, które przybliżyły nam tę jakże ważną dla każdego Polaka historię. Zachęcamy wszystkich do wywieszenia flag w dniu 11 listopada, dla uczczenia tej szczególnej rocznicy.

 AW

Wycieczka do Opola

21 października wybraliśmy się na kolejną wycieczkę. Tym razem naszym celem było Opole. Z dobrym humorem i uśmiechami na twarzy wsiedliśmy do autokaru, do którego już zaglądało słoneczko. Pierwszym punktem programu była wizyta w kinie Helios, gdzie z wielkim zaciekawieniem obejrzeliśmy uskrzydlającą opowieść o najbardziej zaradnej pszczółce świata Mai. Bohaterowie filmu podbili nasze serca i nie dopuścili do bitwy pomiędzy pszczołami i szerszeniami. Kolejne atrakcje tego dnia czekały na nas w zoo. Przenieśliśmy się do świata dzikich, egzotycznych zwierząt, które na co dzień żyją w Afryce, Azji lub Australii. Byliśmy pod wrażeniem wzrostu żyrafy, a małpy pokazywały na nas palcami. Jednak najbardziej naszą uwagę przykuł pokaz karmienia fok, które wdzięcznie i cierpliwie zniosły tłum gapiów. Następnie, pełni wrażeń, lecz już trochę głodni, zatrzymaliśmy się w restauracji McDonald's, która była ostatnim punktem naszej wycieczki. Szczęśliwi wróciliśmy do Sławniowic, gdzie czekali już na nas rodzice. Czekamy z niecierpliwością na kolejne wycieczki! :)

AW

 FOTORELACJA :)

 Dzień Edukacji Narodowej

 

"Wykształcenie to dobro, którego nic nie jest w stanie nas pozbawić."

 

Rankiem, 14 października zebraliśmy się w rozjaśnionej promykami październikowego słońcaTu podaj tekst alternatywny sali gimnastycznej. Bez zeszytów i książek, w odświętnych, galowych strojach wspólnie obchodziliśmy Dzień Edukacji Narodowej. Uroczystość otworzyła pani dyrektor Krystyna Mytnik witając nauczycieli, zarząd Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji w Sławniowicach, rodziców oraz dzieci. Następnie, głos oddano dzielnym pierwszakom, którzy oficjalnie zostali członkami naszej szkolnej społeczności. Podczas występu pojawiła się Zła Wróżka, która chciała wszystko zepsuć, ale na szczęście pomogła Dobra Wróżka, która przegoniła złe moce. Uczniowie pierwszej klasy przeszli przez różne krainy, wykonując wzorowo wszystkie powierzone im zadania. Wprowadzono sztandar i pani dyrektor uroczyście pasowała pierwszoklasistów na uczniów szkoły w Sławniowicach. W przygotowaniu pierwszaków do tej ważnej chwili pomogła wychowawczyni, pani B. Ćwikowska. Po pasowaniu, Julka, Kuba i Dominik Staliś z klasy szóstej przedstawili zabawny skecz przygotowany przez p. A.Wysokulską i p. M.Węgiel. Podczas uroczystości nie zabrakło również pokazu talentów uczniów naszej szkoły, którzy szlifują swoje umiejętności pod okiem pana Z.Gocha. Wysłuchaliśmy gitarowego utworu wykonanego przez przewodniczącą naszej szkoły, Julię Białas, oraz popisów wokalnych. Uroczystość zakończyła się życzeniami i wręczeniem słodkich upominków wszystkim pracownikom naszej szkoły.

 AW, Julia Białas

Wiem co to rozsądek

Nie moglibyśmy sobie wyobrazić października bez wizyty pani Poprawialskiej.

Tradycyjnie, już od kilku lat, pani Klementyna odwiedza naszą szkołę udzielając praktycznych porad, z których niejednokrotnie korzystamy w codziennym życiu.

Wiedząc, że i tym razem się z nią spotkamy, zajęliśmy wygodne miejsca na dywanie w klasie numer 4, niecierpliwie czekając na naszego wyjątkowego gościa. Na początku naszego spotkania, pani Klementyna przypomniała nam podstawowe zasady bezpieczeństwa, oraz konsekwencje jakie mogą płynąć z ich nieprzestrzegania.

Następna część spotkania skupiała się na pogadance o rozsądku.

Jeden z przedszkolaków zaznaczył, że rozsądek kojarzy mu się z odpowiedzialnością, za co otrzymał gromkie brawa publiczności oraz pochwałę ze strony pani Klementyny. Podczas spotkania wszyscy chętnie odpowiadaliśmy na pytania zadawane przez pania Poprawialską i sporo się nauczyliśmy.

Dziękujemy za tę lekcję i zapraszamy po raz kolejny do szkoły w Sławniowicach.

 

AW, Nikola Kalfas

Ciuchcią do Rosenau

 

Piątek 3-go października 2014 roku, na pewno nie był zwykłym dniem. Już wczesnym rankiem przybyliśmy pod naszą szkołę i ze zniecierpliwieniem wypatrywaliśmy bajkowej lokomotywy, która miała nas zawieźć do Interaktywnego Parku Edukacji i Rozrywki Rosenau w Pokrzywnej. Jak podaje jedna z legend, u podnóży Gór Opawskich, w dolinie Zameckiego Potoku, pod Wzgórzem św Rocha, znajdowała się osada jednego z plemion germańskich. Zaciekawieni podaniem postanowiliśmy odkryć wszystkie tajemnice zaginionego miasta Rosenau i świetnie się bawić. Po podróży ciuchcią, już na samym wstępie, powitał nas sympatyczny Rysio - wirtualny avatar, który nie tylko z nami rozmawiał, ale również opowiadał kawały, tańczył i spiewał. Do zupełnie innego świata przenieśliśmy się dzięki supernowoczesnej technologii Kina 7D. Podczas krótkich seansów mogliśmy spojrzeć prosto w oczy bohaterom filmów, którzy dzięki specjalnym okularom wydawali się być na wyciągnięcie ręki. Co więcej, podczas oglądania zaangażowaliśmy wszystkie nasze zmysły - poczuliśmy powiew wiatru, bryzę wody i wibracje w plecach. Wielkie wrażenie zrobił na nas Park żywiołów, w którym poznaliśmy prawie wszystkie prawa żądzące naturą. Podczas spaceru ścieżką wiedzy mogliśmy poeksperymentować do woli. Również pierwszy w Polsce Interaktywny Ogród Wody pomógł nam zrozumieć skomplikowane prawa fizyki, a także pozwolił potaplać się w wodzie do woli. Młodsze dzieci bawiły się świetnie również w Wielkim Dmuchańcu - największym dmuchanym zamku w Europie, który posiada aż cztery komnaty. Wszystkie atrakcje Parku Rosenau nam się podobały, jednak największych emocji dostarczyła nam straszna Sztolnia. Wędrówka krętymi korytarzami z czyhającymi na każdym kroku szkieletami, duchami i strasznymi dźwiękami, oraz podróż 800 metrów pod powierzchnię ziemi, niejednemu z nas przysporzyła gęsiej skórki. A wizyta w Wirującym domku przyprawiła nas o zawroty głowy na dłuższą chwilę. Na koniec naszej wycieczki udało nam się zobaczyć wielkiego potwora, który wyłonił się z jeziora. Zmęczeni i szczęśliwi wracaliśmy do domów wymieniając się niezapomnianymi wrażeniami. Chętnie wrócimy do Rosenau, kto wie, może na wiosnę?

 

FOTO RELACJA WKRÓTCE

A już teraz zapraszamy do lektury legendy miasta Rosenau i innych legend Gór Opawskich:

Legenda Rosenau

AW

 

Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia 2014

 

Ostatni wrześniowy piątek upłynął pod znakiem corocznej akcji, jaką jest Światowy Dzień Tabliczki Mnożenia. Już od czwartkowego popołudnia nie myśleliśmy o niczym innym jak o tradycyjnym przepytywaniu z tabliczki. Każdy uczeń, i na pewno niejeden nauczyciel powtórzył sobie wszystkie działania tabliczki niezbędne na piątkowym teście. Ci, którzy wzorowo odpowiedzieli na wylosowane pytania otrzymali specjalną nagrodę - legitymację MT EXPERT, którą pozostanie miłą pamiątką i motywacją do dalszej nauki. Dziękujemy pani Marcie Węgiel za zorganizowanie tego wydarzenia w naszej szkole.

 

AW

 

Mówimy "NIE" wojnie

27 września 2014r. minęła 75 rocznica powstania Polskiego Państwa Podziemnego - tajnej organizacji państwa polskiego z okresu II wojny światowej. Z tej okazji, pani Gosia Rabiniak zorganizowała konkurs na najlepszy plakat 

"Przeciwko wojnie i przemocy". Wszyscy uczniowie naszej szkoły włożyli mnóstwo wysiłku i pomysłowości w swoje prace. Jednakże jury postanowiło wyróżnić trzy osoby, które ich zdaniem najlepiej przedstawiły problem i to one otrzymały nagrody:

I miejsce - Nikola Kalfas (zdjęcie pierwsze)

II miejsce - Julia Białas (zdjęcie drugie)

III miejsce -(zdjęcie trzecie)

 

Serdecznie gratulujemy!!! :)

AW

 Niespodzianka od absolwentów!

 

Dnia 18 września 2014r. odbyły się wybory do Samorządu Uczniowskiego. Klasa szósta już od rana przygotowywała "lokal wyborczy", karty z listą kandydatów oraz urnę na głosy - drewnianą skrzynkę, którą musieliśmy odkurzyć po wakacjach. Nie spodziewając się niczego szóstoklasiści ostrożnie otworzyli skrzynkę, w której lada chwila miały się pojawić głosy wyborców. Ku ich wielkiemu zdziwieniu, na dnie leżała koperta z widniejącym napisem: "Dla obecnej klasy szóstej...". Zaciekawieni uczniowie otworzyli kopertę i odnaleźli w niej wiadomość od zeszłorocznych absolwentek naszej szkoły. Niejedno z nas otarło łezkę wzruszenia po przeczytaniu tak wyjątkowego listu.

Zapraszamy do lektury!

Dziękujemy!!!

AW

Akcja "Sprzątanie Świata 2014"

Już po raz kolejny, nasza szkoła uczestniczyła w akcji Sprzątania Świata.

W  środę 24 września br., w trakcie godzin wychowawczych i lekcji wychowania fizycznego posprzątano teren wokół naszej szkoły oraz drogę do głównego przystanku w Sławniowicach.

Uczniowie zebrali prawie dziesięć dużych worków śmieci.

Z pewnością akcja Sprzątania Świata rozbudziła w naszych uczniach świadomość ekologiczną i odpowiedzialność za środowisko naturalne.

AW

FOTORELACJA

 

 

 

Wizyta pana policjanta

 

Dnia 22 września 2014r., już po raz kolejny, odwiedził nas pan policjant z komendy w Głuchołazach. Podczas krótkiego spotkania omówione zostały zasady oraz zagadnienia dotyczące bezpieczeństwa w ruchu drogowym, bezpieczeństwa podczas przerw i lekcji oraz w czasie wolnym, a także odpowiedzialności karnej nieletnich za popełnione czyny. Nie zabrakło również pytań ciekawskich uczniów, którzy chcieli poznać tajniki pracy policjanta, zobaczyć policyjne akcesoria tkj. pistolet czy pałka, oraz zapoznać się z formalnościami jakie trzeba spełnić aby zostać w przyszłości policjantem. Po takim spotkaniu, osoba policjanta na pewno nie będzie budziła w dzieciach strachu, lecz poczucie zaufania i bezpieczeństwa.

FOTO

 AW


 

ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2014/2015
 
Po dwóch miesiącach wakacji spotykamy się ponownie, rozpoczynając rok
szkolny 2014/2015. Uroczystość ropzpoczęła p. dyr. K. Mytnik, witając
Zarząd Stowarzyszenia, nauczycieli, rodziców oraz społeczność
uczniowską. Uczniowie klas starszych pod kierunkiem p. M. Rabiniak przedstawili część artystyczną związaną tematycznie z minionymi wakacjami oraz powitaniem szkoły.
Szczególnie serdeczne słowa skierowane zostały do klasy I. Ich
wychowawczynią została p. B. Ćwikowska. Pierwszaki otrzymały też drobne
upominki. Od dziś do grona uczniów należą : Jessika Jamróz, Amelka
Hutyra, Julcia Majoch, Kinga Drobek, Krystian Kocoń, Dominik Łodziana i
Szymuś Kalfas.

W gronie nauczycieli i wychowawców powitani zostali zaś nowi
nauczyciele - p. M. Rabiniak, która uczyć będzie j. polskiego i
historii oraz p. Adam Dziurowski – nauczyciel wychowania fizycznego. Religii w klasach II i III uczyć będzie ks. Benedykt Barski Po zakończeniu uroczystości uczniowie udali się do klas na spotkanie z wychowawcami.
MR
 
 


Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2022 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl