Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławniowicach

Nasi na mundialu!

Na 14 czerwca 2018 roku (otwarcie Mistrzostw Świata w piłce nożnej w Rosji - dla mniej zorientowanych) czeka chyba każdy kibic. Póki co, 5 czerwca 2018 roku, chłopcy z gminy Głuchołazy wzięli udział w mistrzostwach zorganizowanych przez GOSiR w Głuchołazach a emocje, które towarzyszyły rozgrywkom z pewnością nie były mniejsze. Krystian i Szymon z klasy czwartej, wraz z kolegami ze szkoły w Biskupowie reprezentowali drużynę Senegalu zajmując ostatecznie 6 miejsce po 1 wygranym meczu, 1 remisie oraz 2 przegranych meczach. Piłkarzom oraz trenerowi, p. Adamowi Dziurowskiemu serdecznie gratulujemy! Brawo! 

więcej info: https://www.facebook.com/media/set/?set=a.1062972157188742.1073741983.322924751193490&type=1&l=4c8e0065eb

Zdjęcie użytkownika Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Przyjaciół Szkoły w Biskupowie.

Nasza przygoda w Krasiejowie

Najpierw starsze dzieci zwiedzały malowniczy Beskid Śląski, a już w następnym tygodniu nasze młodsze pociechy udały się do Parku Nauki i Rozrywki w Krasiejowie. Z okularami 3D na nosie dzieci odkryły świat sprzed milionów lat a także stanęły oko w oko z imponującymi dinozaurami. Wielki pociąg zabrał naszych turystów na podróż w czasie i pozwolił odkryć najskrytsze tajemnice, jakie skrywa Matka Ziemia. Co więcej, zapoznaliśmy się z trudną, ale bardzo ciekawą pracą paleontologów. Mocy atrakcji, z których mogliśmy skorzystać nie sposób opisać słowami! Wycieczka była bardzo udana i już nie możemy się doczekać kolejnej :)

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 

 

A jak maj to... wycieczka!

ZBLIŻAJĄCY SIĘ KONIEC ROKU SZKOLNEGO KOJARZY SIĘ NAM OCZYWIŚCIE Z DŁUGO WYCZEKIWANYMI WAKACJAMI, ALE DLA UCZNIÓW BARDZO WAŻNA JEST TAKŻE 3-DNIOWA WYCIECZKA, KTÓREJ NIE MOGLIŚMY SIĘ WSZYSCY DOCZEKAĆ. 28 MAJA "ZERWALIŚMY SIĘ" WCZESNYM RANKIEM ŻEBY TUŻ PRZED 6 RANO WYRUSZYĆ W NASZĄ PODRÓŻ. PIERWSZYM PRZYSTANKIEM BYŁO UROKLIWIE MIASTECZKO PSZCZYNA, GDZIE ZWIEDZILIŚMY SKANSEN WSI PSZCZYŃSKIEJ, PRZEPIĘKNY ZAMEK HOCHBERGÓW, W KTÓRYM PONOĆ STRASZY ORAZ ZAGRODĘ ŻUBRÓW, W KTÓREJ ODKRYLIŚMY MNÓSTWO CIEKAWOSTEK ZE ŚWIATA PRZYRODY. W DRODZE DO WISŁY, GDZIE ZNAJDOWAŁ SIĘ NASZ HOTEL, ZROBILIŚMY PRZYSTANEK NA ZWIEDZANIE POKAZOWYCH OGRODÓW KAPIAS W GOCZAŁKOWICACH, KTÓRYMI BYLIŚMY OCZAROWANI. PO PRZYJEŹDZIE DO WISŁY CZEKAŁA NA NAS PYSZCZNA KOLACJA, PO KTÓREJ WYBRALIŚMY SIĘ NA SPACER. DRUGIEGO DNIA WYCIECZKI NIE MOGLIŚMY SIĘ WPROST DOCZEKAĆ PONIEWAŻ W PLANIE MIELIŚMY WIZYTĘ W PARKU WODNYM W HOTELU GOŁĘBIEWSKI. TO BYŁA FRAJDA! KOLEJNYM PUNKTEM PROGRAMU BYŁA CHLEBOWA CHATA, W KTÓREJ DOWIEDZIELIŚMY SIĘ WIELU RZECZY O ŻYCIU NASZYCH PRZODKÓW NA WSI, A TAKŻE WYPIEKLIŚMY PRAWDZIWE PODPŁOMYKI Z ŻYTNIEJ MĄKI I ZJEDLIŚMY JE Z MIODEM LUB SMALCEM. PYCHOTA! ZWIEŃCZENIEM ODWIEDZIN  W CHLEBOWEJ CHACIE BYŁO OGNISKO. NA DESER ZJEDLIŚMY LODY NA MIEŚCIE, A NA KOLACJĘ... PIZZĘ :) TRZECIEGO DNIA NASZEJ PRZYGODY KAŻDY Z NAS OSOBIŚCIE PRZEKONAŁ SIĘ CO TO ZNACZY, ŻE "GÓRY UCZĄ POKORY". WOLNYM, ALE ZDECYDOWANYM KROKIEM UDALIŚMY SIĘ NA PIESZĄ WĘDRÓWKĘ NA SZCZYT CZANTORII - NAJWYŻSZEGO SZCZYTU BESKIDU ŚLĄSKIEGO. WIDOKI NA SZCZYCIE ZAPIERAŁY DECH W PIERSIACH! PO ZEJŚCIU Z CZANTORII I ZJEDZENIU PYSZNEGO OBIADKU CZEKAŁ NA NAS JESZCZE LEŚNY PARK NIESPODZIANEK W USTRONIU. UROK TEGO MIEJSCA JEST RÓWNIEŻ NIE DO OPISANIA - SOWY LATAŁY NAM NAD GŁOWAMI, A SARENKI JADŁY Z RĄK. W DRODZE POWROTNEJ KUPILIŚMY PAMIĄTKI I WSTĄPILIŚMY DO KFC.

CHĘTNIE WRÓCIMY W TAMTE MAGICZNE MIEJSCA!

A.WYSOKULSKA

ZDJĘCIA WKRÓTCE

 

Rekord pobity!

25 maja wzięliśmy udział w niezwykłej akcji bicia rekordu w ułożeniu znaku graficznego Orderu Uśmiechu. Czym jest to wyjątkowe odznaczenie nie trzeba chyba nikomu przypominać. W tym roku miasto Głuchołazy obchodziło 50tą rocznicę Orderu Uśmiechu i z tej okazji 1024 uczniów ze szkół z całej gminy zebrało się aby unieść w dłoniach kartoniki i utworzyć widziany z lotu ptaka symbol słoneczka. Akcji towarzyszyły śpiew i dobra zabawa, a dzieciaki trafią do polskiej księgi Guinessa.

Znalezione obrazy dla zapytania order usmiechu glucholazy

Nyskim szlakiem Eichendorffa  

We wtorek 22 maja 2018r. wraz z kolegami i koleżankami ze szkoły w Charbielinie pojechaliśmy na wycieczkę do Nysy. Celem wyprawy było poznanie miejsc związanych z nyskim poetą Josephem von Eichendorffem, który tworzył w epoce romantyzmu. Poeta, który ostatnie lata życia spędził w Nysie i został w niej pochowany, uwielbiał nie tylko pisać wiersze ale również wędrować po Nysie. Nasza wycieczka ruszyła śladami poety zaczynając zwiedzanie w katedrze gdzie znajduje się jego popiersie. Pani przewodnik opowiedziała nam historię życia Eichendroffa a następnie udaliśmy się na cmentarz i odwiedziliśmy miejsce jego pochówku. Punktem kulminacyjnym wycieczki była Altana Eichendorffa gdzie nasz poeta tworzył i odpoczywał. Na miejscu zachwyciła nas przyroda wiosennego lasu oraz przepiękny widok na Jezioro Nyskie i pobliskie góry. W drodze powrotnej wstąpiliśmy do McDonald's i niechętnie wróciliśmy do szkoły.

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI

W TYM ROKU SZKOLNYM BIERZEMY UDZIAŁ W PROJEKCIE EDUKACYJNYM "ODKRYWCY SEKRETÓW NAUKI". POPRZEZ CIEKAWE ZAJĘCIA JESTEŚMY ŚWIADKAMI NIEZWYKŁYCH DOŚWIADCZEŃ ORAZ ZJAWISK PRZYRODY. DZIĘKI ZAJĘCIOM, PODCZAS KTÓRYCH WCIELAMY SIĘ W ROLE NAUKOWCÓW, TAJEMNICZY ŚWIAT PRZYRODY NIE JEST JUŻ TAKI TRUDNY, JAK NAM SIĘ WCZEŚNIEJ WYDAWAŁO. ZAPRASZAMY DO OBEJRZENIA ZDJĘĆ Z WARSZTATÓW.

FOTOGALERIA

FOTOGALERIA 2

"3 maja 1791 roku zdobyliśmy wiedzę by się nią dzielić"

Z okazji majowego święta zorganizowaliśmy w szkole sejmk. Przedstawiliśy młodszym kilka ważnych wydarzeń z dziejów naszego państwa. Odegraliśmy sceny historyczne z dnia uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Wysłuchaliśmy pięknych pieśni patriotycznych.

FOTOGALERIA

 Dzień Ziemi

We wtorek, 24 kwietnia 2018 roku obchodziliśmy Dzień Światowy. Najpierw nasze panie - Ala i Kasia przedstawiły nam historię i sens święta. Potem wspólnie zrobiliśmy sałatkę z "darów ziemi". Z obejrzanego następnie filmu dowiedzieliśmy się jakie są odnawialne źródła energii. Uczniowie wzięli również udział w konkursie plastycznym gdzie przedstawili sposoby pozyskiwania energii przez ziemię. Na koniec, wraz przedszkolakami, uczniowie naszej szkoły zorganizowali ognisko i upiekli kiełbaski.

FOTOGALERIA

 

 

Dzisiaj w naszej szkole odbył się pokaz eksperymentów naukowych. Gościliśmy panie reprezentujące program Odkrywcy Sekretów Nauki. Był sprytny robot, który w mig ułożył KOSTKĘ RUBIKA, eksperymenty z ładunkami elektrycznymi i zwierzęta z klocków LEGO. Najwięcej radości wywołało doświadczenie z bańkami mydlanymi. Podobają nam się takie lekcje!

 

D.Marszałek

FOTOGALERIA

 

W środę 21 marca witaliśmy Wiosnę. Spaliliśmy

Marzannę. Pożegnaliśmy Zimę, której już mamy dość!

Śpiewaliśmy wiosenne piosenki i graliśmy na

instrumentach. Mamy nadzieję, że wkrótce zrobi się ciepło.

 

D. Marszałek

FOTOGALERIA

 

DZIEŃ ŚWIĘTEGO PATRYKA

17 marca obchodzimy Dzień Świętego Patryka.

Postać ta związana jest z Irlandią i z zielenią-kolorem

tego państwa. Nasze Panie zapoznały nas z tradycjami

tego dnia, z wierzeniami i z historią Św. Patryka

 

Bardzo nam się podobało, lubimy takie zajęcia.

                                                                                              

  D. Marszałek

FOTOGALERIA

15 MARCA 2018

KONCERT MAJKI JEŻOWSKIEJ

Wspaniała  zabawa, ładne piosenki, miła i sympatyczna artystka. Świetnie się bawiliśmy. Pani Madzia Mitoraj to urodzona tancerka, poprowadziła naszą grupę do zwycięstwa. Zostaliśmy nagrodzeni plakatem i płytą z autografem Majki.  Jechaliśmy zaciekawieni i niepewni - wróciliśmy zadowoleni.

 

   D. Marszałek

FOTOGALERIA

W środę 21 lutego byliśmy na przedstawieniu zrealizowanym przez  Teatr moich marzeń z Chorzowa . Spektakl nosił tytuł ,,Nie ma to jak w domu – Dorotka w krainie Oz ‘’. Na temat sztuki wypowiedzieli się nasi czwartoklasiści.

      "Teatr mi się podobał .Ładna była Dorotka , nie było żadnej pomyłki. Nie podobało mi się , że aktorzy śpiewali ciągle te same piosenki."

Szymon   

      "Przedstawienie było piękne , wprost fantastyczne. Najbardziej podobała mi się bardzo miła Dorotka i jej piesek . Mam nadzieję , że jeszcze kiedyś pojedziemy na tak ładną sztukę."

Julia

         "Niektóre części były dość ciekawe i śmieszne . Na przykład  Blaszak ,który  chciał mieć ludzkie serce."

Dominik

"Każdy z nas poczuł się znowu jak dziecko. Podziwialiśmy piękne stroje , fantastyczne efekty dźwiękowe i świetlne , kolorowe stroje i wesołe piosenki.

Myślę , że wszystkim się podobało. Na takie przedstawienie moglibyśmy zabrać rodziców i dziadków."

Kinga

   "Podobało mi się , jak dziewczynka wywijała. Robot był jak prawdziwy , świetnie się ruszał. A poza tym dobrze , że trwało długo , bo minęły nam lekcje.

Krystian

                                                                     

                                                                                 D. Marszałek

FOTOGALERIA

 

 W naszej szkole świętowaliśmy WALENTYNKI.

Każdy z nas wykonał piękne serce z masy , którą przygotowały panie Kasia i Madzia. Były konkursy  z nagrodami, wspólne zabawy. Cały szkolny korytarz został ozdobiony serdecznymi rysunkami. Zaś kochane pierwszaczki wraz ze swoją wychowawczynią od rana chodziły z życzeniami. Wszyscy zostaliśmy obdarowani piękną laurką oraz słodziuteńką babeczką.

D.Marszałek

FOTOGALERIA

TŁUSTY CZWARTEK

     W dniu 8 lutego w naszej szkole obchodziliśmy  tłusty czwartek.  

Tego dnia nie powinno liczyć się kalorii. 

Jeden z przesądów mówi, że kto nie zje w tłusty czwartek ani jednego pączka, temu w dalszym życiu nie będzie się wiodło.

Nasi uczniowie powodzenie mają zagwarantowane!

FOTOGALERIA

       Dzień Bezpiecznego Internetu (DBI) obchodzony jest z inicjatywy Komisji Europejskiej od 2004 roku i ma na celu inicjowanie i propagowanie działań na rzecz bezpiecznego dostępu dzieci i młodzieży do zasobów internetowych. W Polsce Dzień Bezpiecznego Internetu od 2005 roku organizowany jest przez Fundację Dzieci Niczyje oraz Naukową i Akademicką Sieć Komputerową (NASK) – realizatorów unijnego programu Safer Internet. 

    W roku 2018 Dzień Bezpiecznego Internetu obchodziliśmy 6 lutego. 

Wszystkie działania podejmowane w ramach DBI realizowane były pod hasłem:"Tworzymy kulturę szacunku w sieci". Podczas obchodów DBI wychowawcy i opiekunowie podkreślali to, że każdy internauta może przyczynić się do tego, że Internet będzie miejscem bezpiecznym i pozytywnym.

 

KARNAWAŁ 2018

Tuż przed feriami zimowymi w naszej szkole odbył się bal karnawałowy. Nasi uczniowie oraz przedszkolaki wcielili się w postaci z bajek, książek i filmów. Klasa zamieniła się w przepiękną, kolorową balową salę, a panie animatorki urozmaiciły spotkanie konkursami i zabawami. Zabawa była świetna i nikt nie chciał wracać do domu. Zapraszamy do obejrzenia zdjęć z balu.

FOTOGALERIA

 

A.WYSOKULSKA

 

 

 

 

 

SPOTKANIE OPŁATKOWE Z OKAZJI DNIA BABCI I DZIADKA

22 grudnia 2017r. w sławniowickiej szkole odbyło się opłatkowe spotkanie zorganizowane specjalnie dla naszych ukochanych Babć i Dziadków. Ponieważ ich święta wypadają podczas ferii zimowych, postanowiliśmy wykorzystać ten wyjątkowy czas oczekiwania na przyjście Dzieciatka Jezus i świętować Dzień Babci i Dziadka tuż przed Świętami Bożego Narodzenia. Zgromadzeni goście obejrzeli przedstawione przez uczniów naszej szkoły Jasełka, następnie wraz ze swoimi wnukami spędzili miło czas przy poczęstunku. Naszym kochanym dziadkom jeszcze raz życzymy wielu lat życia w zdrowiu i pomyślności.

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

"PRZYBĄDŹ DO NAS MIKOŁAJU!"

CHOĆ ZAWSZE STARAMY SIĘ BYĆ GRZECZNI, ŻADEN INNY CZAS NIE MOBILIZUJE NAS DO DOBREGO ZACHOWANIA TAK, JAK POCZĄTEK GRUDNIA. TEN SZCZEGÓLNY OKRES PRZYPOMINA NAM, ŻE WŁAŚCIWA POSTAWA JEST WARUNKIEM KONIECZNYM ABY 6 GRUDNIA ZAWITAŁ DO NAS SZCZEGÓLNY GOŚĆ - ŚWIĘTY MIKOŁAJ. WTEDY TO WŁAŚNIE ZABIERAMY SIĘ ZA PISANIE LISTÓW, W KTÓRYCH ZDRADZAMY O CZYM SKRYCIE MARZYMY I MAMY NADZIEJĘ, ŻE ŚWIĘTY MIKOŁAJ BĘDZIE W STANIE TO MARZENIE SPEŁNIĆ. MUSIELIŚMY BYĆ WYJĄTKOWO GRZECZNI PONIEWAŻ MIKOŁAJ ODWIEDZIŁ NAS OSOBIŚCIE 6 GRUDNIA, W DZIEŃ SWOICH IMIENIN. CHOĆ TROCHĘ SIĘ STRESOWALIŚMY (BO PRZECIEŻ WIE O NAS WSZYSTKO), BRODATY ŚWIĘTY OBDAROWAŁ NAS HOJNIE PREZENTAMI, A NASTĘPNIE WYRUSZYŁ W DALSZĄ PODRÓŻ. ZDJĘCIA ZE SPOTKANIA MOŻECIE OBEJRZEĆ W FOTOGALERII.

A. Wysokulska

FOTOGALERIA

 

 

Wieczór andrzejkowy

Aby tradycji stało się za dość, uczniowie naszej szkoly, a także przedszkolaki, wzięli udział w zabawie andrzejkowej. W świetnych humorach bawili się przy dźwiękach ulubionych hitów dyskotekowych, a także odważyli się wziąć udział w andrzejowych wróżbach. Wiemy już kto pierwszy wyjdzie za mąż, kto będzie bogaty, i komu na pewno powiedzie się na najbliższym sprawdzianie. Zabawa była świetna i z wielką niecierpliwością czekamy na kolejne imprezy szkolne.

 

A. Wysokulska

FOTOGALERIA

 

OBCHODY DNIA PLUSZOWEGO MISIA

25 LISTOPADA OBCHODZIMY DZIEŃ PLUSZOWEGO MISIA. W TYM DNIU PRZYNIEŚLIŚMY NASZE ULUBIONE PLUSZAKI DO SZKOŁY, A TAKŻE WZIĘLIŚMY UDZIAŁ W LICZNYCH GRACH I ZABAWACH. NA KONIEC MOGLIŚMY RÓWNIEŻ WCIELIĆ SIĘ W ROLĘ MISIA. W JAKI SPOSÓB? ODPOWIEDZI SZUKAJCIE W FOTOGALERII ZDJĘĆ.

FOTOGALERIA

A.Wysokulska

Powody do dumy, czyli nasi wśród najlepszych

15 listopada 2017 roku, na deskach głuchołaskiego Centrum Kultury, już po raz kolejny odbył się cieszący się dużą popularnością konkurs recytatorski "Poezja jesienią." Wśród występujących nie mogło zabraknąć również reprezentantów z naszej szkoły. Swoje interpretacje wierszy zaprezentowali: Patryk Jarosiński, Emilia Tracz, Kinga Drobek oraz Julia Majoch. Tym razem serce jury podbili pierwszoklasiści - Emilka zajmując II miejsce, oraz Patryk otrzymując wyróżnienie. Należy dodać, że są to bardzo ważne miejsca ponieważ konkurowali oni prawie z setką innych uczestników. Serdecznie gratulujemy :)

A. Wysokulska

FOTOGALERIA

ŚNIADANIE DAJE MOC!

Już po raz kolejny uczniowie klas młodszych oraz przedszkolaki wzięli udział w organizowanej przez koalicję Partnerstwo dla zdrowia oraz Instytut Matki i Dziecka akcji "Śniadanie daje moc." Akcja ma na celu zwiększenie świadomości na temat zdrowego żywienia oraz jego istotnej roli w naszym życiu. Nasze pociechy nie tylko dowiedziały się dlaczego śniadanie stanowi najważniejszy posiłek w ciągu dnia, lecz także spędziły owocnie czas podczas wspólnej integracji.

FOTOGALERIA

A. Wysokulska

99 rocznica odzyskania niepodleglości

11 listopada obchodziliśmy 99 rocznicę odzyskanie niepodleglości przez Polskę. Z tej okazji uczniowie naszej szkoły, pod okiem p. Doroty Marszałek, przygotowali uroczysty apel upamiętniający to niezwykle ważnego dla każdego Polaka święto. Podczas spotkania przypomniano o najważniejszych wydarzeniach oraz postaciach, które przyczyniły się do odzyskania niepodległości przez nasz kraj po długich 123 latach zaborów. Obejrzeliśmy filmiki przypominające o naszych symbolach narodowych, a także wysłuchaliśmy pieśni patriotycznych.

FOTOGALERIA

A. Wysokulska

 

Poznajemy zwyczaje Halloween

W przeddzień Święta Zmarłych, 31 października, w wielu krajach obchodzi się święto Halloween. Ponieważ u nas święto to nie jest zbyt popularne, uczniowie naszej szkoły wzięli udział w lekcji kulturowej w ramach zajęć z języków: angielskiego oraz niemieckiego, podczas której dowiedzieli się skąd pochodzi Halloween, jakie są jego korzenie, symbole oraz zwyczaje z nim związane. Dzieci stały się nie tylko bogatsze o wiedzę na temat Halloween, ale również o tematyczny zasób słownictwa z obu obcych języków, których się uczą. Co więcej, z pomocą uczniów, p. Kasia przygotowała smakowite łakocie oraz cukierki, które były nagrodą po intensywnej pracy. Na końcu, uczniowie wykonali halloweenowe rysunki, które zdobią korytarz szkolny.

FOTOGALERIA

A.Wysokulska

 

 

Wyjazd do Głuchołaz na spektakl "Roszpunka"

24 października wybraliśmy się do Centrum Kultury w Głuchołazach, gdzie wystawiono sztukę pt. "Roszpunka." Radosna bajka o księżniczce uwięzionej na wysokiej wieży bardzo nam się podobała i nie chcieliśmy wracać na lekcje do szkoły. Z niecierpliwością czekamy na kolejne spektakle oraz wyjazdy.

 

"Wykształcenie to dobro, którego nic nas nie pozbawi"

Październikowe słońce co roku przypomina nam, że w tym jesiennym miesiącu obchodzimy święto wszystkich nauczycieli oraz osób pracujących w szkole, a także grona ludzi dbających o nią. Z tej okazji zebraliśmy się w szkole na uroczystej akademii z okazji Dnia Edukacji Narodowej. Oprócz części poświęconej nauczycielom, ważną rolę odegrali pierwszoklasiści: Patryk, Emilka, Madzia, Filip, Karol, Gracjan, Konrad oraz Kinga, którzy 12 października zostali pasowani przez panią dyrektor, stali się prawdziwymi uczniami szkoły w Sławniowicach i oficjalnie dołączyli do braci uczniowskiej. Okazało się, że posiadają dużą wiedzę i na uczniów "się nadają." Cieszymy się również, że w tym ważnym dniu wzięli udział członkowie zarządu SRiE "Nasza Szkoła" w Sławniowicach oraz lokalni działacze, którzy wspierają naszą placówkę. Serdecznie Wam dziękujemy za każdy pozytywny gest oraz dobre słowo. Wszystkim pracownikom oświty składamy jeszcze raz najserdeczniejsze życzenia: sukcesów w pracy, cierpliwości, wytrwałości w dążeniu do osiągnięcia swoich celów.

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 

 

Schoko Bons po niemiecku

Jedną z najskuteczniejszych metod nauczania jest metoda projektu. Uczniowie naszej szkoły chętnie uczestniczą w zajęciach tego typu trzymając się prastarej prawdy: Powiedz mi, a zapomnę. Pokaż mi, a zapamiętam. Pozwól mi zrobić, a zrozumiem. Tym razem, pod czujnym okiem pani Kasi Ernst, nasi uczniowie upichcili przepyszne pralinki Schoko Bons, które oczywiście w smaku i jakości pokonały oryginał. Przepis na pralinki był oczywiście w języku niemieckim, ale nie stanowiło to dla naszych asów żadnego problemu. Podczas przerwy można było usłyszeć, że uczniowie chętnie wezmą udział w kolejnych lekcjach projektowych. I takie na pewno będą miały miejsce na innych przedmiotach.

A.Wysokulska

 

"Dobra szkoła," czyli za radą pani Poprawialskiej

Wizyty pani Klementyny Poprawialskiej w naszej szkole stały się już tradycją, a także spotkaniami, na które zawsze z niecierpliwością czekamy. Było tak i tym razem, kiedy pani Klementyna odwiedziła ponownie nasze szkolne szeregi i przedstawiła swój program edukacyjny pt. "Dobra szkoła." Jak zwykle ciekawie, energicznie i przekonująco przypomniała nam o zasadach dobrego zachowania podczas lekcji, wobec nauczycieli i kolegów oraz koleżanek. Nie zabrakło również tematów higieny i bezpieczeństwa, o których przecież należy przypominać zawsze. Z niecierpliwością czekamy na wiosnę i kolejne odwiedziny.

A.Wysokulska

 

Wybory do Samorządu Uczniowskiego

W  ostatnim tygodniu września, drogą demokratycznych wyborów, wybraliśmy szkolny samorząd uczniowski. Uczniowie bardzo się denerwowali ponieważ kazdy chciał wygrać i zostać członkiem SU. W roku szkolnym 2017/2018 nową uczniowską władzę stanowią:

przewodnicząca - Kinga Drobek kl.4

zastępca - Szymon Kalfas - kl.4

skarbnik - Krystian Kocoń -kl.4

Serdecznie gratulujemy zwycięzcom głosowania i życzymy owocnej pracy. Opiekę nad Samorządem Uczniowskim w roku 2017/2018 będą sprawowały: pani Kasia Ernst i pani Ala Wysokulska.

A.Wysokulska

 

Dzień Chłopaka

30 września kartka kalendarza przypomina nam o święcie wszystkich chłopców. Dziewczęta z naszej szkoły, jako wyraz sympatii i koleżenstwa, zorganizowały dla swoich kolegów upominki oraz konkurencje, w których wszyscy chętnie wzięli udział. Chłopcy musieli wykazać się wiedzą, dobrymi manierami oraz umiejętnością tańca. Komu udało się zdobyć tytuł Super Chłopaka i otrzymać order? Choć wszyscy chłopcy się starali, równych nie było Krystianowi Koconiowi z klasy czwartej, i to on zwyciężył w tej kategorii. Zapraszamy do galerii zdjęć :)

A.Wysokulska

Fotogaleria

Wycieczka do Wrocławia

20 września 2017 roku, wraz z koleżankami i kolegami ze szkoły w Charbielinie, wybraliśmy się na wycieczkę do Wrocławia. Pomimo że we Wrocławiu wcześniej był już każdy z nas, z tej strony, miasta tego nie znaliśmy. Widzieliśmy nie tylko najważniejsze wrocławskie zabytki, ale również odwiedziliśmy Uniwersytet Wrocławski, a także podjęliśmy się próby policzenia wrocławskich kransali. Zwieńczeniem wyprawy była wizyta w McDonald's - to uwielbiamy :)

A.Wysokulska

 FOTOGALERIA

 

Akcja - Sprzątanie świata

http://ips27.pl/images/biblioteka/sprzAtanie_Swiata_2015/20150925-083546-4761.jpgJak co roku we wrześniu, nasza szkoła wzięła udział w akcji Sprzątania Świata.  Wszystkim z nas zależy aby w Sławniowicach było czyściutko, dlatego też zakasaliśmy rękawy, założyliśmy rękawiczki i wyruszyliśmy uporządkować teren. Kiedy wszystkie śmieci znalazły się w workach, udaliśmy sie do ogrodu i wzięliśmy udział w rozgrywkach sportowych. Akcję chętnie powtórzymy w przyszłym roku.

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 

Rozpoczęcie roku szkolnego 2017/2018

 

W tym roku wakacje były wyjątkowe - trwały ponad 2 miesiące a pogoda dopisywała. Niestety wszystko co dobre szybko się końcy i 4 września musieliśmy wrócić do szkoły. Ubrani w stroje galowe przyszliśmy przywitać nowy rok szkolny 2017/2018. Po krótkiej części artystycznej Pani dyrektor Krystyna Mytnik przywitała wszystkich zgromadzonych na apelu i oficjalnie rozpoczęliśmy nowy rok szkolnych zmagań. Trzeba też dodać, że do grona uczniowskich urwisów dołączyli pierwszoklasiści w składzie:

Emilia Tracz

Magdalena Łodziana

Gracjan Kalfas

Kinga Firek

Karol Rieger

Konrad Chmielarz

Filip Hutyra

Patryk Jarosiński

Pierwszaki otrzymały upominki i z uśmiechem oczekują na nowe wyzwania!

https://lh3.googleusercontent.com/bDnFnTymWVeH8Z9dYxNcC82ObYi51APYwxfmDuB3NrjsmUvq3G5P8HwsXOXszDNh5pj9Ze-32hHbxbSsGfx0Ck-bxVaeoP753rF-MF7174_B1QPTXEnckk93mvo8Ks8mrOOkL8Rpr4uvKcaQ2X8NnyvHgbIQmCRWGIj5U6nK8yjlbnwzGFf2gqEIh-Yi3_18hXsGlVtQ3Hwfyz81B6fhj-QrNyQu8saMC4PhAHzF5ILIJUR4B0BArHFyuInU2IHrUQ8SoJsyiFGueEVBgelEIbvhQGMtZ5eEMVzy4HDuTu21Rz6DGzWq2fgJhZQ-wGpep55oVNNZ5uadDVJHeKE4Linxg5G9994b1rgdJwvi5X3GuPK-oyEk5ZLxLNHZDi4YZxkryG3_PvTr1Iu7QJOrmHgYH6YWJjMFpzBAcfTzDBfGb6WV3ddq1iRETX7CpVbRsw-WFtv25wawRqhPlLjeaALeRDLGMrN03mH9UM9Yirmx7Eotg4dmTWmE-p85wHS3-ShLJHJPuF43i2psN10plby6KECfUefeYp73UV93wPFJu31-VIB80KsTsE6A46by94aMxwKBIqsMX2-_KhsyJRCwxmltHbdLn11hJQH1TDrfq1UrUcE2AXuit9XbtagYpypSoKq--7oV7l_QEttB47y1iqnxGIv7AAu_=w1055-h791-no

 

Wychowawcy klas w roku szkolnym 2017/2018:

klasa I i III - mgr Anna Zając

klasa IV - mgr Alicja Wysokulska

klasa V i VI - mgr Katarzyna Ernst

 

Do grona pedagogicznego dołączyli następujący nauczyciele:

mgr Dorota Marszałek - język polski

mgr Magdalena Mitoraj - muzyka, plastyka

 

Wszystkim uczniom życzymy samych piątek i szóstek!

A.Wysokulska

FOTOGALERIA

 Dodaj komentarz


Dodaj

© 2013-2021 PRV.pl
Strona została stworzona kreatorem stron w serwisie PRV.pl