24 czerwca zakończyliśmy w PSP Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji „Nasza Szkoła” rok szkolny 2015/2016. Początek wakacji to zawsze moment ogromnej radości, ale i refleksji. Jak co roku musieliśmy pożegnać szóstoklasistów.
Absolwentami naszej szkoły zostali:
Marcin
Karolina
Natalia
Gratulujemy Wam ukończenia szkoły podstawowej i życzymy samych sukcesów w gimnazjum.
W piątek już od 9.00 rozpoczęliśmy uroczystości związane z końcem roku. Zgromadzeni na sali gimnastycznej widzowie nie mogli się doczekać programu artystycznego, którego tematem przewodnim było pożegnanie szkoły. Klasa 6 pod opieką p. Adama Dziurowskiego zafundowała nam naprawdę przezabawne chwile. To był prawdziwy pokaz gimnazjalnego życia i związanych z nim nietypowych i całkiem zwyczajnych sytuacji.
Dowcipne teksty, dużo zabawy, poczucie humoru prowadzącego i sporo ciepłych słów, w których zawarte zostały najpiękniejsze słowa podziękowania. To wszystko można było podziwiać w trakcie tego występu. Na scenie nie zabrakło również młodszych przedstawicieli szkolnej społeczności. Klasa IV pożegnała starszych kolegów, a przedszkolaki pięknie nam zaśpiewały i zatańczyły.
Po części artystycznej uczniowie dostali świadectwa, odebrali zasłużone nagrody, rodzice z uśmiechem i radością odbierali listy pochwalne. To zawsze wspaniałe i wzruszające momenty.
Na koniec nie zabrakło podziękowań dla Grona Pedagogicznego w postaci miłych słów i bukietów kwiatów.
Ten dzień zakończyliśmy spotkaniem zorganizowanym przez rodziców szóstoklasistów.
Luźne rozmowy, dużo humoru i przepyszne jedzenie dopełniły całości.
Rok szkolny uważamy za zamknięty Wakacje !!!
Do zobaczenia 1 września!
M. Kozicka
Wycieczka szkolna 2016
13 czerwca uczniowie naszej szkoły wyruszyli.........
Super wygodnym autokarem pojechaliśmy w kierunku Wałbrzycha. Podróż mijała nam bardzo spokojnie. Słoneczny poranek wręcz zachęcał do spacerowanie.
W końcu dotarliśmy pod mury ogromnego zamku Książ. No i zaczęła się nasza wielka przygoda. Pod opieką pani przewodnik obejrzeliśmy przepiękne komnaty, poznaliśmy kilka zamkowych tajemnic i ciekawostek na temat mieszkańców tego miejsca i ich codziennego życia. Po zapoznaniu się z ciekawymi historiami odbyliśmy fantastyczny spacer. Śliczne ogrody, alejki z kwiatami zostały dogłębnie zwiedzone i obejrzane przez każdego wycieczkowicza. Po takich wyczynach musieliśmy zaspokoić żołądki. W związku z tym udaliśmy się na zasłużony obiad.
Kolejnym etapem naszej podróży były walimskie sztolnie. Godzinny pobyt pod ziemią wywołał spore wrażenia. Zdobyte przez nas korytarze, ich widok, a przede wszystkich związana z nimi historia na długą zapadną w pamięci.
Zapraszamy do obejrzenia zdjęć Uwierzcie, warto!
M. Kozicka
WSPANIAŁA WYCIECZKA
PRZEDSZKOLAKÓW
Ten dzień zostanie w pamięci na długo- ósmego czerwca w radosnych nastrojach przedszkolaki pod opieką rodziców, pani Ani i pani Gabrysi wyruszyły do Nysy, gdzie przeżyły niezapomnianą, wyjątkową i ciekawą przygodę. Pierwszym punktem wyprawy był REJS BARKĄ PO JEZIORZE NYSKIM. Super doświadczenie, uśmiechy nie znikały z twarzyczek. Pan Kapitan zaprosił nas do kabiny, każdy mógł na chwilkę zostać kapitanem i chwycić za ster. Piękne widoki, malownicza okolica sprawiły, że poczuliśmy w powietrzu wakacje. Żal było schodzić na ląd, ale to nie był koniec atrakcji. Na parkingu czekała CIUCHCIA i zabrała wycieczkowiczów na spotkanie z pięknymi zabytkami Nysy. Pani przewodnik snuła piękne opowieści, na które maluchy żywo reagowały. Podobało się!!! Na koniec przyszedł czas na jedzonko i to co wszystkie dzieci lubią - zestawy happy meal.
Troszkę zmęczeni, ale zadowoleni wróciliśmy szczęśliwie do Sławniowic.
Niedługo zaplanujemy kolejną wyprawę!!!
W piękny, słoneczny, majowy czwartek, tuż po Dniu Dziecka, w naszej szkole od rana panowała radosna atmosfera. Wszystko za sprawą tego, że w tym dniu nasza szkolna społeczność miała okazję świętować razem ze swoimi najbliższymi. Obchodziliśmy zarówno Dzień Dziecka jak i Dzień Mamy i Taty.
To niecodzienna sytuacja, najpiękniejszy i najmilszy dzień - rodzice i dzieci razem. Czegóż chcieć więcej...
W radosnej atmosferze rozpoczęliśmy wspólną zabawę . Na początek występy artystyczne. Przedszkolaki pod opieką p. Ani Zając znowu zawładnęły sercami widowni. Sztuka o zaginionej żabce poszukiwanej przez rodziców wywołała gromkie brawa na widowni. Wszyscy rodzice mogli być dumni ze swoich pociech. W następnej kolejności zaprezentowała się szkolna brać. Wspólnie z p. K. Gawlik i M. Kozicką klasy I- VI przygotowały przedstawienie na temat rodziny, taki prawdziwy obraz "kuchennego" życia mamy i plusów, i minusów bycia tatą i dzieckiem. Nie zabrakło oprawy muzycznej, były cudne tańce i piękne piosenki.
Te wzruszające chwile zakończyło wręczenie prezentów i kwiatów.
Bogaty program festynu sprawił, że po części artystycznej boisko szkolne wypełniło się tłumem ludzi. Było fantastyczne. Przy muzyce, za którą serdecznie dziękujemy Państwu Drobek, bawili się wszyscy.
Pan A. Dziurowski zadbał o to, aby tego dnia nie zabrakło ruchu. Przygotowana przez niego gra terenowa okazała się fantastyczną rozrywką.
Nie było łatwo. Każda grupa miała do rozwiązania różne zadania, trzeba było działać wspólnie, szukać, zgadywać i trochę się wysilić. Oczywiście warto było. Mali poszukiwacze skarbów odnależli skrzynię pełną słodyczy.
Powodzeniem wśród gości cieszył się także grill, nie zabrakło również słodkości, za które gorąco dziękujemy wszystkim mamom. To dzięki ich pracy i zaangażowaniu nikomu niczego nie brakowało.
Jeszcze raz dziękujemy wszystkim, którzy tego dnia odwiedzili naszą szkołę. Wielkie podziękowania dla tych, którzy zaangażowali się w pomoc. Każdy gest był bardzo ważny.
Czekamy na kolejny taki festyn.
M. Kozicka
Nietypowe warsztaty na Dzień Dziecka
W środę odwiedził nas prawdziwy „czarodziej”, człowiek potrafiący wyczarować cudne rzeczy z pianki. Klocki piankowe to świetny materiał plastyczny, z którego można stworzyć piankowe działa.
Dzieci pod opieką animatora puściły wodze fantazji i.......
Powstały kolorowe arcydzieła, których motywem przewodnim była wiosna.
Prace można było zabrać do domu. Świetna zabawa, trening kreatywności i wyobrażni. Czego chcieć więcej. Taki prezent na Dzień Dziecka to „strzał w dziesiątkę”
Nie wierzycie, obejrzyjcie galerię.
M. Kozicka
KIERMASZ KSIĄŻKI
IMPREZA CZYTELNICZA
ZWIĄZANA Z AKCJĄ "KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"
18 maja odbyła się w naszej szkole jedyna w swoim rodzaju impreza promująca czytelnictwo.
Mimo tego, że jesteśmy maleńką społecznością szkolną, stanęliśmy na wysokości zadania i ten dzień z pewnością możemy zaliczyć do udanych. Czas płynął szybko i dużo się działo.
Nasze spotkanie rozpoczęliśmy od fantastycznych zajęć historycznych. Odwiedziła nas grupa rekonstrukcyjna Rekonstrukto, która zaprezentowała oryginalną lekcję pt. Staropolski sarmatyzm i epoka szlachecka. W ciągu 45 min. uczniowie poznali zwyczaje szlecheckie,podziwiali stroje typowe dla prezentowanej epoki. Ale to nie wszystko...
Gwoździem programu był pokaz broni - szable, miecze, buława.
Pięciu śmiałków próbowało zostać rycerzami. Z różnym efektem. Nie zabrakło również narzędzi tortur. Jeden "z naszych" na własnej skórze przekonał się,do czego służyły dyby. Dziewczyny też nie miały lekko. Trzeba było przetestować krzesło dla czarownicy. Widzowie fantastycznie się bawili, jeden ze śmiałków stoczył nawet pojedynek w obronie oskarżonej o czary koleżanki. Oj działo się, działo.
Kolejny punkt programu to kiermasz. Poustawiane na szkolnym tarasie stoły zapełnione pięknymi książkami przyciagały sporo zainteresowanych zakupem książki dla siebie.
Gratulujemy trafnych wyborów i życzymy miłej lektury.
W tym dniu wszyscy postanowili pokazać, jak ważne w naszym życiu jest czytanie. Począwszy od przedszkola, kończywszy na klasach starszych. Dzisiaj korytarze wypełniły się bohaterami lektur. Kopciuszek, królewna, Pinokio, Król Maciuś I itd. Podziwialiśmy śliczne stroje, a ich właściciele opowidzieli sporo o swoich przygodach. Aż chce się z czytać!
I tego też nie zabrakło. Wspólne czytanie zawsze jest wspaniałą przygodą. Na leżąco, na siedząco wszyscy słuchali, jak panie czytają.
Uczniowie mieli okazję obejrzeć film - Charlie i fabryka czekolady. Wzięli udział również w konkursach czytelniczych. Nie zabrakło czegoś słodkiego. Był poczęstunek i wspólne rozmowy przy stole.
Dziękujemy wszystkim za zaangażownie i wkład w przygotowanie dzisiejszych atrakcji. Czekamy na kolejne takie imprezy.
M. Kozicka
4 maja odbył się w naszej szkole apel z okazji 225 rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja. Właśnie dzisiaj wróciliśmy do szkoły po majowym wypoczynku. W związku z tymi wydarzeniami uczniowie i przedszkolaki obejrzały prezentacje na temat majowych świąt. Najpierw przypomnieliśmy sobie, co to są symbole narodowe. Następnie zebrani obejrzeli kilka ważnych informacji na temt 1,2 i 3 maja, bo to przecież te dni uważamy za ważne.
Udało nam się zobaczyć, jak dawniej i dzisiaj obchodzimy Święto Pracy. Poznaliśmy ciekawostki na temt Święta Flagi i tego, jak ten symbol należy traktować. Na koniec przypomnieliśmy sobie sytuację polityczną osiemnastowiecznej Polski, okoliczności uchwalenia Konstytucji oraz główne jej założenia. Mamy nadzieję, że prezentacja chociaż trochę przybliżyła wszystkim zebranym historię naszego kraju, która nie ma mówić - nie jest prosta.
Dziękujemy za obejrzenie i wysłuchanie.
M. Kozicka
"Ocalić od zapomnienia nasze wspomnienia”
to temat przewodni czwartkowego spotkania, które odbyło się 28 kwietnia 2016 w PSP w Sławniowicach.
W tym dniu mieszkańcy Sławniowic mieli okazję spotkać się, aby wspólnie przypomnieć sobie historię naszej wsi, posłuchać ciekawostek, wymienić się informacjami oraz przywołać wspomnienia zapisane na wielu zdjęciach.
Rozpoczęliśmy od prezentacji " Sławniowice- historia znana i nieznana"
Słuchaczami byli sławniowiczanie, nauczyciele, uczniowie oraz Czesi mieszkający tuż za granicą.
Kolejny punkt programu to kroniki. Szkoła dysponuje kroniką w
języku niemieckim. Dzięki pracy p. Ilony Kopki teksty tego dokumentu zostały przetłumaczone na język polski. Każdy mógł sprawdzić informacje o interesujących go miejscach oraz budynkach. Pani dyrektor udostępniła spory zasób kronik szkolnych oraz wszelkich pamiątek uczniowskiej aktywności np. książki.
Szczególnym momentem spotkania było przywołanie obrazu szkoły sprzed lat. Dopełnieniem tego były wspomnienia szkolne przybyłych na spotkanie gości.
Tutaj wzruszeń nie było końca. Starsi i młodsi dyskutowali oraz śmiali się.
Spokanie przebiegało w bardzo miłej atmosferze. Goście mogli przy kawie i cieście opowiadać i cieszyć się wspólnymi chwilami.
M. Kozicka
W dniu 20.04.2016 r. w naszej szkole obchodziliśmy ,,Dzień Ziemi”. Nauczyciele wraz z uczniami wyruszyli przed szkołę, aby udowodnić, jak ważna jest dla nas wszystkich przyroda. Dzięki zaangażowaniu pani E. Sobków, która sprawowała opiekę , nad tym wszystkim co się dzisiaj działo, staliśmy się posiadaczami wielu kwiatów, które można było zasadzić w szkolnych klombach.
Każda klasa miała swoje stanowisko pracy. Grupy dysponowały sprzętem ogrodniczym oraz sadzonkami.
Należało się tylko wykazać pracowitością i pomysłowością. Ani jednego, ani drugiego nie brakowało!
Należy przyznać, że była to fantastyczna lekcja ekologii. Połączyliśmy przyjemne z pożytecznym. Ta mała akcja jest z pewnością fundamentem czegoś wielkiego, np. świadomości ekologicznej i odpowiedzialności.
M. Kozicka
PIERWSZA POMOC
Pierwszym, najgorszym wrogiem człowieka, który uległ wypadkowi, zasłabł, czy też doznał ataku serca, jest czas, zaś drugim – bezradność otaczających go ludzi. Niewielu z nas wie, jak się zachować w takiej sytuacji, jak ratować ludzkie życie.
W związku z tym 23 marca 2016 roku w naszej szkole odbył się pokaz na temat tego, jak udzielać pierwszej pomocy.
Spotkanie poprowadziła pani E. Sobków. W trakcie prezentacji uczniowie mogli się dowiedzieć, co to znaczy pomagać, jak to robić i po co pomagamy poszkodowanym.
Tego typu edukacja jest bardzo potrzebna. Dzisiaj dało się zauważyć, że uczestnicy byli zainteresowani tematem ratowania i przełamali w sobie strach przed podjęciem działań np. sztuczne oddychanie.
Po dzisiejszym spotkaniu zapamiętamy 6 prostych zasad:
1 Nie czekamy z podjęciem działań
2 Zdecyduj się na działanie
3 Podejdż do człowieka
4 Brak wiedzy to nie problem
5 Nie bój się, że zaszkodzisz
6 Uwierz w siebie
M. Kozicka
Nareszcie nadszedł ten dzień – pierwszy dzień kalendarzowej wiosny.
Wszyscy marzymy już o cieplejszych i dłuższych dniach, zieleni, kolorowych kwiatach. Zima jest fajna, ale czas na to, aby ją pożegnać. Zgodnie z tradycją społeczność naszej szkoły zaangażowała się w stworzenie tzw. Marzanny. U nas były nawet dwie. Jedna duża,druga mniejsza.
Z radosnymi okrzykami, pełni nadziei na nadejście wiosny, ruszyliśmy w kierunku rzeki, aby wygonić już na dobre Panią Zimę. Dzieci użyły swoich gardeł, z daleka było słychać okrzyki - „Precz, zimo zła”.
Oczywiste jest,że wiosna to najpiękniejsza pora roku. Nie chcemy już zimna i śniegu.
Mamy nadzieję, że topienie Marzanny będzie skuteczne i wiosna szybko pokaże się w Sławniowicach. Czekamy z niecierpliwością.
M. Kozicka
Prawdziwa sztuka cyrkowa
16 marca w naszej szkole gościł Cyrk Obimbolando. Grupę cyrkową tworzą młodzi artyści z Ukrainy. Na początku publiczność rozbawił kolorowy i zabawny klaun, który pokazał fantastyczne sztuczki z talerzami kręcącymi się na patykach.
Podziw wszystkich wzbudziła kobieta guma. Pokaz jej umiejętności wywołał spory zachwyt. Na tym nie koniec!Najbardziej niespodziewana część występu - transformers. Co to takiego? Niesamowity taniec,którego nie sposób opisać, dlatego też zapraszamy do galerii. To po prostu trzeba zobaczyć!
Było też kręcenie hula-hopami, nie jednym – było ich chyba ze dwadzieścia. Kolorowe kółka kręciły się równocześnie
na brzuchu, szyi, nogach i rękach tancerki. Wyglądało to bajecznie. Podczas występu dzieci chętnie angażowały się do wspólnych zabaw.
Było sporo magii i sztuczek cyrkowych.
Dużo emocji, śmiech i zdumienie. Oto ogólny obraz tego, co przeżyliśmy razem z cyrkowcami. Na koniec przedstawienia wszyscy mogli podziwiać niezwykłego pupila cyrku, ogromnego węża, który był jak najbardziej prawdziwy. Najpierw miał miejsce taniec z wężem, a póżniej prezentacja.
Co niektórzy bali się tego zjawiskowego zwierzęcia. Czy ja wiem, czy było się czego bać?
To był ostatni punkt występów. Szkoda, że ten czas tak szybko minął .
Mamy nadzieję, że nasze gromkie brawa i zadowolone buzie były wystarczającą nagrodą dla artystów, kórych praca to z pewnością niełatwa sztuka.
M. Kozicka
AKCJA CZYTELNICZA
„PRZERWA Z KSIĄŻKĄ”
W dniach 06.03 – 11.032016 uczniowie naszej szkoły wzięli udział w akcji mającej na celu wzbudzenie zainteresowania książkami i zarażenie najmłodszych pasją czytania.
Nasza akcja polegała na wspólnym czytaniu baśni oraz innych ciekawych tekstów wskazanych przez uczniów. Powstał grafik dyżurów, według którego codziennie wyznaczeni uczniowie klasy szóstej czytali młodszym kolegom i koleżankom. Odwiedzały nas także przedszkolaczki. Wybór baśni następował w demokratyczny sposób – większością głosów.
Utwory były czytane w całości lub we fragmentach.
Okazało się, że słuchanie to za mało. Młodsi uczniowi również zapragnęli spróbować swoich sił w głośnym czytaniu. Jesteśmy z nich bardzo dumni.
Takich przerw w naszej szkole jeszcze nie było. Prawie puste korytarze, a w jednej z klas dziesięciominutowa przygoda z książką. Czytali nie tylko uczniowie. W piątek pałeczkę przejęli nauczyciele i to oni pełnili dyżury. Uczniowie byli zachwyceni, czytały im ich pani.
Już wiemy, że wszystkim bardzo podobał się taki sposób na przerwy.
Mamy nadzieję, że drzwi do biblioteki szkolnej będą chętniej i częściej otwierane przez naszych podopiecznych. Jak widać czytanie może być wspaniałą formą spędzania wolnego czasu.
M. Kozicka
NASZA SZKOŁA
PROMUJE CZYTELNICTWO
"KSIĄŻKI NASZYCH MARZEŃ"
zapraszamy
do biblioteki szkolnej
Tegoroczny semestr obfitował w sporo różnych wydarzeń.
Jednym z nich jest niewątpliwie udział w programie"Książki naszych marzeń" Jest to jeden z programów wspierania szkół w obszarze rozwijania zainteresowań czytelniczych wśród uczniów oraz promocję czytelnictwa.
Otrzymane wsparcie finansowe pozwolio nam na zakup ok 80 nowych pozycji. To nie tylko lektury szkolne, ale tzw. "książki na czasie", świetne opowieści dla młodszych i starszych czytelników. W tej chwili w naszej bibliotece każdy znajdzie coś dla siebie. Nowe, kolorowe, wspaniałe książki tylko czekają na młodych odkrywców świata zaczarowanego słowem.
Oprócz tego w bibliotece odbywają się zajęcia, na których można pod okiem pani Anny Zając podszkolić warsztat pięknego czytania. Warto spróbować! W miłej atmosferze, wśród książek można czytać i czytać.
Zapraszamy !!!!
M. Kozicka
Wtorkowy poranek nie zapowiadał się zbyt pomyślnie- zimno, deszczyk ze śniegiem i pochmurno. Jednak już po przekroczeniu progu szkoły na twarzach kobiet i kobietek zagościły szczere uśmiechy. Mimo niezbyt przychylnej aury w murach naszej podstawówki panowała ciepła atmosfera, bo przecież dzisiaj świętko kobiet. Nasi panowanie - zarówno starsi jak i młodsi nie zapomnieli o marcowym święcie. Były życzenia i słodkości. Największy prezent sparwiły wszystkim przedszkolaki. Dwóch małych mężczyzn w towarzystwie pani Ani już od rana obdarowywało uśmiechem i kwiatami. Odwiedzli wszystkie klasy i wręczyli paniom piękne tulipany, do których dołączone zostały śliczne życzenia.
W imieniu wszystkich kobiet dziękujemy za pamięć !
M. Kozicka
Legendy polskie
w wykonaniu
WROCŁAWSKIEGO TEATRU MŁODEGO WIDZA
25 lutego wszyscy uczniowie oraz przedszkolaki miały okazję przeżyć niezapomniane chwile w Centrum Kultury w Głuchołazach.
W czwartek na deskach naszego centrum gościli aktorzy Teatru Młodego Widza z Wrocławia. Zaprezentowali oni sztukę pt. Baśnie polskie. Całe przedstawienie składało się z trzech części (trzech baśni) - Złota kaczka, Żywa woda oraz Szewczyk Dratewka
W każdej z tych baśni znajdowała się odpowiedź na pytanie „ Co jest najważniejsze w życiu człowieka”?
Piękna scenografia, pomysłowa fabuła, oryginalne stroje i rekwizyty - to wszystko wywarło na nas ogromne wrażenie.Dzieciaki ze sporym zainteresowaniem obejrzały opowieść o czeladniku, który odrzuca wszystkie dobra doczesne, a w zamian otrzymuje szczęście. Z zainteresowaniem śledzili losy młodego chłopaka zdobywajacego uzdrawiającą wodę dla schorowanej matki. Nie zabrakło oczywiście pięknej baśni o Szewczyku Dratewce. Całości dopełniła świetna oprawa muzyczna. Wpadajace w ucho piosenki, rytmiczna muzyka, efekty świetlne, dynamiczna akcja oraz żywe dialogi umożliwiły nawiązanie rewelacyjnego kontaktu pomiędzy widzem a sceną.
Uczniowie byli zachwyceni! Wyjazd zaliczamy do udanych.
M. Kozicka
ZIMOWE SPORTY W SZKOLNYM WYDANIU
8 lutego uczniowie naszej szkoły po raz drugi skorzystali z możliwości wyjazdu na lodowisko. I znowu warto było pojechać.
Doskonała pogoda, świetne nastroje – równa się fantastyczna zabawa.
Tego dnia lodowisko znów było nasze. Wprawieni łyżwiarze pokazali na co ich stać. Półtorej godziny szaleli na lodzie. Jesteśmy pod wrażeniem umiejętności najmłodszych. W tamtym tygodniu jeszcze pomagali sobie pingwinkami, dzisiaj poszli na całość . Wiadomo – upadków nie brakowało, ale świetnie sobie radzili, wykazali się sporą odwagą i uporem w dążeniu do celu, którym była umiejętność jazdy.
W galerii znajdziecie dowody poniedziałkowych wyczynów.
M. Kozicka
FERIE – CZAS ZIMOWEGO SZALEŃSTAWA
Pierwszy wyjazd na lodowisko już za nami. W poniedziałek 1 lutego uczniowie naszej szkoły mieli okazję „poszaleć” na lodowisku w Głuchołazach.
Było fantastycznie. Grupa, która pojechała była dość zróżnicowana. Nie brakowało nam wytrawnych łyżwiarzy, byli mniej zaawansowani i nowicjusze. Ci ostatni dali z siebie wszystko. Z ogromną determinacją, nie patrząc na obolałe nogi przez półtorej godziny po prostu walczyli z lodem. A przeciwnik trudny, na pewno twardy. Jesteśmy z was dumni. Gratulujemy także tym, którzy już doskonale jeżdżą. Trenujcie, bo to z pewnością świetny sport.
Zabawa była doskonała. Pogoda także nam dopisała. Zobaczcie sami na zdjęciach, na których uwiecznione zostały najlepsze momenty łyżwiarskich zmagań.
Czekamy na kolejny wyjazd!!!
M. Kozicka
ACH CO TO BYŁ ZA BAL …!!!
29 stycznia spotkaliśmy się o godz. 16.00 na balu karnawałowym.
Trzeba przyznać, że natrafiliśmy na dość niecodzienne okoliczności. Na typowych szkolnych korytarzach zaroiło się od nietypowych uczniów – czarownice, księżniczmki, policjantka, pirat, straszydła, klaun itd. Ciężko było poznać, kto jest kim. Tegoroczny bal karnawałowy dostarczył wszystkim mnóstwa emocji.
Jedna z klas przyozdobiona kolorowymi balonami i serpentynami dodawała imprezie uroku. Na sali panowała wspaniała atmosfera.Wszyscy fantastycznie się bawili przy muzyce, którą zapewniła nam p. Drobek. Dziękujemy za oprawę muzyczną naszego balu.
Świetna zabawa, prezentacja ekstra strojów, uśmiech i taneczne pląsy – tego nie brakowało.
Tańczyliśmy, śpiewaliśmy, braliśmy udział w konkursach. Wszyscy zachwycali przepięknymi strojami i niekończącą się ochotą do zabawy, która była wyśmienita.
Do samego końca na parkiecie znajdowało się pełno kolorowych tancerzy. W przerwie oczywiście był czas na poczęstunek, za który gorąco dziękujemy rodzicom. Zapewnili oni imprezowiczom słodkie przekąski i coś do picia.
Zabawa trwała do 19.00. Szkoda … to chyba w tym roku za mało!
M. Kozicka
DZIEŃ 26.01.2016 ROKU NA DŁUGO ZOSTANIE W PAMIĘCI UCZNIÓW, NAUCZYCIELI, A PRZEDE WSZYSTKIM W PAMIĘCI ZEBRANYCH GOŚCI W ŚWIETLICY WIEJSKIEJ W SŁAWNIOWICACH.
SPOTKANIE OPŁATKOWE POŁĄCZONE Z OBCHODAMI DNIA BABCI I DZIADKA UPŁYNĘŁO W MIŁEJ, RADOSNEJ I CIEPŁEJ ATMOSFERZE. UCZNIOWIE PRZEDSTAWILI PIĘKNY PROGRAM ARTYSTYCZNY, KTÓRY OPRACOWAŁA PANI KAMILA GAWLIK. NA POCZĄTKU UROCZYSTOŚCI DZIECI ZAPREZENTOWAŁY POLOONEZA. PAN ADAM DZIUROWSKI DOPILNOWAŁ ŻEBY WSZYSTKO WYPADŁO PERFEKCYJNIE. KOCHANE PRZEDSZKOLAKI WŁOŻYŁY MNÓSTWO SERCA I PRACY W PRZYGOTOWANIE CUDOWNEGO PRZEDSTAWIENIA. BYŁ ŚPIEW, TANIEC I DOBRA ZABAWA. NA KONIEC NASI ZDOLNI AKTORZY POD KIERUNKIEM PANI ILONY KOPKI PRZEDSTAWILI JASEŁKA W JĘZYKU NIEMIECKIM. PRZERWY MIĘDZY KOLEJNYMI ATRAKCJAMI UMILAŁ WSZYSTKIM ZEBRANYM PAN ADAM PORYWAJĄC CAŁĄ PUBLICZNOŚĆ DO WSPÓLNEGO KOLĘDOWANIA. NA DOWÓD WIELKIEJ MILOŚCI JAKĄ DARZYMY BABCIE I DZIADKÓW GOŚCIE OTRZYMALI ŚLICZNE SERDUSZKA Z ŻYCZENIAMI PROSTO Z SERCA.
WSZYSTKIM ZAANGAŻOWANYM W PRZYGOTOWANIE TEJ PIĘKNEJ UROCZYSTOŚCI SERDECZNIE DZIĘKUJEMY!!!
SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA SKŁADAMY NA RĘCE PAŃ Z KOŁA GOSPODYŃ WIEJSKICH ZA PRZYGOTOWANIE PYSZNYCH USZEK, A RODZICOM ZA WSPANIAŁE CIASTA.
Koncert chóru CAPRICOLIUM
W minioną niedzielę 27 grudnia mieszkańcy Sławniowic, Burgrabic i okolicznych wsi mieli okazję wysłuchać koncertu kolęd w wykonaniu CHÓRU CAPRICOLIUM pod dyrygenturą Adama Dziurowskiego. Kościół Św. Bartłomieja w Burgrabicach wypełnił się po brzegi kolędami z różnych części Europy, które wypływały z ust utalentowanej młodzieży.
Chór został zaproszony przez panią dyrektor Krystynę Mytnik oraz Zarząd Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji " Nasza Szkoła" w Sławniowicach.
Serdecznie dziękujemy panu Adamowi Dziurowskiemu oraz wszystkim chórzystom za przyjęcie zaproszenia i wykonanie cudownego koncertu, który zostanie w naszej pamięci na zawsze.
Mamy nadzieję, że wkrótce będziemy mogli ponownie gościć CAPRICOLIUM w naszej okolicy.
Wigilia i Jasełka
We wtorek 22 grudnia odbyła sie w naszej szkole uroczysta Wigilia dla uczniów ,
wszystkich pracowników szkoły, a także Zarządu Stowarzyszenia.
Od rana panowała świąteczna atmosfera. Uczniowie i nauczyciele w pięknych strojach dekorowali świąteczny stół. Wszyscy byli względem siebie mili i cierpliwi. Punktualnie o 10 rozpoczęły się Jasełka, które odegrali nasi wspaniali uczniowie. Pani Ilona Kopka włożyła wiele pracy i serca w przygotowanie tego przedstawienia, bowiem wszystkie wypowiadane przez aktorów kwestie rozbrzmiewały w języku niemieckim. Po zakończeniu przedstawienia pani dyrektor Krystyna Mytnik zlożyła wszystkim zebranym życzenia, po czym nastąpilo wspólne dzielenie się opłatkiem. Barszcz z uszkami smakował wyśmienicie, a dźwięki kolęd słychać było w całej szkole. Sprawcą tego śpiewania był pan Adam Dziurowski, który przygrywał na gitarze i zachęcał wszystkich do śpiewania.
Serdeczneie dziękujemy wszystkim gościom, że zechcieli zaszczycić nas swoją obecnością.
KIERMASZ ŚWIĄTECZNY
18 GRUDNIA W NASZEJ SZKOLE ODBYŁ SIĘ KIERMASZ ZORGANIZOWANY PRZEZ RODZICÓW.
MAMY UCZNIÓW POŚWIĘCIŁY MNÓSTWO CZASU NA PRZYGOTOWANIE ŚWIĄTECZNYCH STROIKÓW I PIĘKNYCH OZDÓB CHOINKOWYCH. WSZYSTKIM, KTÓRZY BARALI UDZIAŁ W TWORZENIU TYCH MAGICZNYCH DZIEŁ SERDECZNIE DZIĘKUJEMY, A SZCZEGÓLNE PODZIĘKOWANIA NALEŻĄ SIĘ PANIOM: BEACIE MAJOCH , WIOLECIE HUTYRZE, IWONIE DROBEK, EWIE KOCOŃ.
"Człowiek jest wspaniałą istotą nie z powodu dóbr, które posiada, ale jego czynów. Nie ważne jest to co się ma, ale czym się dzieli z innymi."
- Jan Paweł II
XVI edycja
GÓRY GROSZA
23.11– 04.12. 2015
Co roku, na przełomie listopada i grudnia, w szkołach odbywa się wielka zbiórka monet, pn. Góra Grosza.
Celem na który zbierane są te drobne monety, jest pomoc dzieciom, które wychowują się poza swoją rodziną – w domach dziecka czy rodzinach zastępczych. Pośrednim, ale najważniejszym celem akcji jest działanie edukacyjne – pokazanie najmłodszym, jaką siłę stanowić może niewielka pomoc wielu ludzi i wspólne działanie dla dobra potrzebujących.
Uczniowie i przedszkolaki nie zawodzą, każdy przynosi tyle, ile może – w myśl zasady:
Jeden grosz znaczy niewiele, ale Góra Grosza jest największa na świecie Towarzystwo Nasz Dom organizator akcji Góra Grosza
Nasza szkoła jak co roku włączyła się do akcji Góra Grosza
Bardzo serdecznie dziękujemy wszystkim, którzy postanowili pomóc w zebraniu jak największej ilości monet.
Możemy być z siebie dumni. Zadanie udało nam się wykonać fantastycznie.
Zebrane pieniądze zostały przeliczone, posegregowane i odwiezione na pocztę. Ł
UDAŁO NAM SIĘ ZEBRAĆ 134 ZŁOTE i 65 GROSZY
waga – 18 kilogramów
M. Rabiniak
WYNIKI KONKURSU RECYTATORSKIEGO POEZJA JESIENIĄ
SUKCES NASZEJ UCZENNICY
Amelki Hutyry
26 listopada A.Hutyra i K. Kocoń reprezentowali naszą szkołę w eliminacjach miejsko- gminnych konkursu recytatorskiego w Głuchołazach.
W tym roku komisja w składzie
K. Bezkorowajna, B Morejko, W. Ossoliński
spośród 86 uczestników wytypowała do nagród i wyróżnień 24 osoby
Wśród nich znalazła się uczennica klasy II , która pod opieką p. Kamili Gawlik przygotowywała się do recytacji.
Wspaniałe osiągnięcie
WYRÓŻNIENIE dla Amelki Hutyry
GRATULUJEMY !!!!
M. Rabiniak
Wizyta św. Mikołaja
Na ten dzień każdy zawsze czeka z niecierpliwością. 6 grudnia to szczególny czas, kiedy wszyscy się uśmiechamy i przepełnia nas chęć dzielenie się i obdarowywania innych.
7 grudnia naszą szkołę odwiedził św. Mikołaj. Sporo się działo !
Już od rana ciężko było wysiedzieć na lekcjach. Ten okres oczekiwania stawał się dla niektórych wiecznością. „Męki” zakończyły się około południa, bo to właśnie wtedy pojawił się ON. Spotkanie z tym wspaniałym gościem odbyło się w sali przedszkolnej, wśród świątecznej dekoracji, przy muzyce. Cudnie wyglądały uśmiechnięte twarzyczki, a na głowach mikołajkowe czapeczki. Dzieciaki były zachwycone.
Choć za oknem zimno, to tutaj atmosfera była naprawdę gorąca. Mikołaj powiedział wszystkim parę słów i zaczął rozdawać prezenty. Wykazał się sporym poczuciem humoru, dzięki czemu wszyscy czuli się fantastycznie. Paczki od świętego podobały się każdemu. Mikołaj nie wyszedł od nas z pustymi rękami. Dzieci zaśpiewały mu piosenki, zatańczyły i obdarowały prześlicznymi rysunkami.
Dziękujemy i czekamy na powtórkę w przyszłym roku.
M. Rabiniak
„Dziś cień woski Ci pokaże, co Ci życie niesie w darze”!!!
Zabawa andrzejkowa
Wieczór wróżb i dobrej zabawy
To był wspaniały wieczór. Długo oczekiwana dyskoteka szkolna okazała się „strzałem w dziesiątkę”. 27 listopada spotkaliśmy się w naszej szkole z okazji andrzejek. Od godz. 16.00 do 19.00 było głośno i wesoło. Przedszkolaki, uczniowie, rodzice i nauczyciele spotkali się, aby uczcić to wydarzenie. A działo się sporo.
Na szkolnym korytarzu, przy specjalnie przygotowanych stanowiskach zasiadali wróżbici, którzy tego wieczoru przepowiadali przyszłość, a tym samym dawali radość „sekundowego spełniania marzeń”. Była andrzejkowa numerologia, kubeczki, szpilka, karteczki marzeń, serca z imionami przyszłych wybranków oraz z nazwami przyszłych zawodów - „do wyboru, do koloru”.
Ale to nie wszystko. Specjalnie przygotowana i udekorowana jedna z klas stała się w piątek salą dyskotekową. Nastrój i świetna muzyka niejednego wprawiły w fantastyczny nastrój. Można było poszaleć!
Wszyscy dobrze się bawili. Tańce przeplatane były zabawami i oczywiście poczęstunkiem, który dodał z pewnością wszystkim balowiczom energii.
Dziękujemy bardzo Państwu Drobkom za ich wkład w to wydarzenie. To dzięki ich zaangażowaniu nasza dyskoteka nabrała barw, a to wszystko za sprawą świetnej oprawy muzycznej i efektów świetlnych.
M. Rabiniak
W związku z obchodami 97 rocznicy odzyskania przez Polskę niepodległości, w naszej szkole odbył się konkurs plastyczny związany z taką właśnie tematyką.
Zadaniem uczniów było wykonanie prac, które miały przedstawiać wizję wolnej ojczyzny.
Każdy mógł twórczo podejść do tematu. Chętni mieli okazję wykonać swoje dzieła dowolną techniką i w dowolnym formacie.
Efekty były oszałamiające.
Prace zostały wyeksponowane na korytarzu, każdy mógł je pooglądać i podziwiać.
17 listopada jury rozstrzygnęło konkurs. Wybrano zwycięzców. Jak zwykle wybór był trudny, ale udało się.
Na podium stanęli:
1 Kinga Łodziana
1 Dominik Łodziana
2 Amelia Hutyra
3 Jessica Jamróz
Szkolny Konkurs Recytatorski
Poezja Jesienią
17 listopada odbył się w naszej szkole konkurs recytatorski. Uczniowie i przedszkolaczki mogli przygotować dowolny fragment poezji, którą właśnie we wtorek prezentowali na forum szkoły.
Ocenialiśmy naszych wykonawców w trech kategoriach wiekowych:
oddział przedszkolny ,
klasy I – III i klasy IV – VI.
Repertuar recytatorów był wspaniały, piękne, długie wiersze. Byliśmy pod ogromnym wrażeniem dykcji, emocji oraz niebywałej odwagi.
Po burzliwych obradach jury wybrało zwycięzców.
W kategorii przedszkolaki:
1 miejsce – Konrad Chmielarz
2 miejsce – Emilka Tracz
3 miejsce – Milenka Hutyra
W kategorii klas I – III:
1 miejsce – Amelka Hutyra
2 miejsce – Krystian Kocoń
3 miejsce – Wiktoria Chełpa
W kategorii klas IV – VI:
1 miejsce – Mikołaj Demkowicz
2 miejsce – Natalia Wiśniewska
Wybrani przez jury zwycięzcy 26 listopada wezmą udział w eliminacjach
miejsko – gminnych
XXII Konkursu Recytatorskiego z cyklu Poezja Jesienią w Centrum Kultury w Głuchołazach.
Gratulujemy i życzymy powodzenia
M. Rabiniak
11 LISTOPADA
DZIEŃ ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI
Z TEJ OKAZJI DNIA 10 LISTOPADA 2015r. ODBYŁ SIĘ W NASZEJ SZKOLE UROCZYSTY APEL, KTÓRY PRZYGOTOWAŁA KLASA SZÓSTA POD KIERUNKIEM PANI MAŁGORZATY RABINIAK. POLSKA PO 123 LATACH NIEWOLI STAŁA SIĘ SAMODZIELNYM PAŃSTWEM. MARZENIA POLAKÓW O NIEPODLEGŁOŚCI PO LATACH WALKI Z ZABORCAMI NARESZCIE SIĘ SPEŁNIŁY. DZIĘKI BOHATEROM, KTÓRZY ODDALI ŻYCIE ZA OJCZYZNĘ MAMY SWÓJ JĘZYK, SWOJĄ TRADYCJĘ I KULTURĘ. WYDARZENIE UŚWIETNIŁY PIEŚNI PATRIOTYCZNE.
NA KONIEC APELU GŁOS ZABRAŁA PANI DYREKTOR KRYSTYNA MYTNIK, KTÓRA PODCZAS WYSTĄPIENIA JESZCZE RAZ PODKREŚLIŁA ZNACZENIE TEGO ŚWIĘTA I PODZIĘKOWAŁA WSZYSTKIM ZEBRANYM ZA UDZIAŁ W TYM SPOTKANIU.
Zachłysnął się naród
skarbem wolności
jak orzeł szybuje
do współczesnhości
Do szkół, do pracy
teraz dla Polski
pracują Polacy.
Własne granice
I polskie miasta
króluje mowa
prastara z Piasta.
Podniósł się naród
po latach niewoli,
nie da już łatwo
odebrać swej woli.
WITAMINKI, WITAMINKI
DLA CHŁOPCZYKA I DZIEWCZYNKI...
Jak ważne są witaminki dla ludzkiego organizmu przypomniały wszystkim dziewczynki z klasy I. Wspólnie z panią Kamilą przygotowały smaczną, zdrową i kolorową sałatkę owocową. Kinga, Wiktoria i Lena z wielką przyjemnością kroiły i obierały owoce. Po skończonej pracy rozpoczęła się degustacja, nasze małe kuchareczki zaprosiły koleżanki oraz pana Adama Dziurowskiego. Przypominamy, że uczniowie biorą udział w programie OWOCE W SZKOLE.
" Żeby zdrowe ząbki mieć, trzeba tylko chcieć!"
W czwartkowy poranek, piątego listopada nasze pierwszoklasistki pod opieką pani Kamili Gawlik wybrały się z wizytą do stomatologa. Strachu było co niemiara, dla niektórych było to zupełnie nowe doświadczenie. Pan doktor sprawdzil stan uzębienia naszych dzielnych dziewczynek i uświadomił im jak ważna jest higiena jamy ustnej i profilaktyka. Za odwagę dziewczynki otrzymały podarunki i zadowolone wróciły do szkoły.
6 LISTOPADA ODBYŁY SIĘ W NASZEJ SZKOLE ZAJĘCIA DLA PRZEDSZKOLAKÓW Z ZAKRESU UDZIELANIA PIERWSZEJ POMOCY.
SPOTKANIE TO MIAŁO NA CELU KSZTAŁTOWANIE POZYTYWNYCH I BEZPIECZNYCH POSTAW ORAZ ZAPOZNANIE NAJMŁODSZYCH Z PODSTAWOWYMI CZYNNOŚCIAMI RATOWNICZYMI W WYPADKU NIEOBECNOŚCI OSÓB DOROSŁYCH.
JAKO INSTRUKTAŻ WYKORZYSTANO FILMIK Z UDZIAŁEM MARTYNKI POWIRSKIEJ.
MARTYNKĘ SERDECZNIE POZDRAWIAMY I ŻYCZYMY DALSZYCH SUKCESÓW.
Warsztaty wokalne
w Sławniowicach!
W dniach 23-25 października w naszej szkole gościliśmy znakomity chór Capricolium z Głuchołaz.
Młodzież pod dyrygenturą pana Adama Dziurowskiego, prof. Tadeusza Eckerta i pochodzącej z dalekiej Kuby Gabrieli Rojas Sierra szlifowała wokalne umiejętności, uczyła się nowego repertuaru, a także miło i twórczo spędzała czas wolny.
Serdecznie zapraszamy na koncerty!
Jedziemy do gimnazjum …
29 października uczniowie klasy szóstej mieli okazję przejść korytarzami zupełnie innej szkoły niż ta, do której są przyzwyczajeni. Większa, bardziej hałaśliwa, po prostu dla nich nowa. No, cóż ! Czas szybko płynie i nawet się nie obejrzymy, a trzeba będzie pożegnać się z ukochaną podstawówką.
Żeby szok rozstania był mniejszy, już teraz postanowiliśmy dać naszym wspaniałym uczniom możliwość obejrzenia - być może przyszłej szkoły.
Dzieciaki świetnie się bawiły. Zwiedzały klasy i poznawały „smak gimnazjum”
Na koniec czekała nas jeszcze niespodzianka. Byliśmy w Centrum Kultury, gdzie specjalnie dla nas starsi koledzy zaprezentowali Zemstę A. Fredry.
Wszyscy byli zachwyceni. Spektakl okazał się strzałem w dziesiątkę. Świadectwem podziwu były gromkie brawa i długie opowieści, które słychać było jeszcze w drodze powrotnej do naszej podstawówki.
M. Rabiniak
DZIEŃ EDUKACJI NARODOWEJ 2015
DEN, popularnie zwany Dniem Nauczyciela,to zawsze jeden z ważniejszych dni w kalendarzu roku szkolnego. Wszyscy wiemy, że jest co świętować! To uroczystość całe jspołeczności szkolnej – nauczycieli, uczniów i pracowników szkoły.
Życzenia, kwiaty, mnóstwo uśmiechów – to wszystko w podziękowaniu za trud wkładany każdego dnia w pracę polegającą na nauczaniu i nuczeniu się.
Bo przecież to, jak trudne jest edukowanie wiedzą nie tylko nauczyciele ale i uczniowie.
W środę już od rana nasza szkoła tętniła życiem. Ostatnie próby, poprawki iprzygotowania do uroczystego apelu z okazji DEN. Nie zabrakło także gości, którzy przybyli na tak ważną uroczystość. Zgromadzeni w sali sportowej wzięliśmy udział w uroczystym apelu poświęconym edukacji. Rozpoczęliśmy od klas młodszych, bo ten dzień to także sprawdzian pierwszoklasistów, czyli Pasowanie na ucznia.
Trudny moment dla każdego, kto dopiero zaczyna swoją edukacyjną karierę. W tym rokuszkolnym w murach naszej podstawówki powitaliśmy trzy dziewczynki – Lenę, Wiktorię i Kingę. to oine zasiliły szeregi tutejszej społeczności szkolnej. dziewczynki pod opieką p. Kamili Gawlik fantastycznie przeszły swój pierwszy egzamin i zostały pasowane przez panią Dyrektor na uczennice klasy I. Gratulujemy.
Po tym wydarzeniu obejrzeliśmy króciutki program artystyczny przygotowany przez naszych podopiecznych pod okiem p. M. Rabiniak. Był to pokaz mody szkolnej. Teraz już wiemy,jak nas postrzegają uczniowie. Na koniec nie zabrakło podziękowań, życzeń i kwiatów. Każdy czuł się niezwykle wyjątkowo.
M. Rabiniak
NIETYPOWA LEKCJA
WIZYTA PANI KLEMENTYNY POPRAWIALSKIEJ
6 października naszą szkołę odwiedziła Pani Poprawialska. Jest co wspominać! Tegoroczne spotkane dotyczyło jak zwykle ważnych spraw. Tym razem wspólnie z ulubienicą uczniów uczyliśmy się, co to jest agresja i jak jej zapobiegać. W bardzo przystępny sposób można było zrozumieć, że bycie niegrzecznym, wandalizm i obrażanie innych – to okropne zachowania, którym można i należy zapobiegać. Cała nasza społeczność szkolna zdecydowanie stwierdziła, że nie będziemy w naszej podstawówce pielęgnować takich nawyków. Wszyscy wiedzą już, jakie są ich obowiązki w murach szkolnych i poza nimi.
Było wesoło i głośno. Zwykła lekcja wygląda trochę inaczej. Ta była nietypowa, a przez to niezapomniana.
Dziękujemy za wizytę!
Mamy nadzieję, że wszyscy włożą trochę wysiłku w to, żeby czas spędzany w szkole był przyjemny, a lekcje i przerwy upływały w przyjaznej atmosferze.
Pani Klementyna zwróciła uwagę słuchaczy na tematy pod tytułem „normy społeczne".
M. Rabiniak
Wybory do władz samorządu uczniowskiego 2015
Protokół wyników wyborów
Nazwa szkoły: Publiczna Szkoła Podstawowa Stowarzyszenia Rozwoju i Edukacji „Nasza Szkoła”
Imię i nazwisko opiekuna SU: Małgorzata Rabiniak
W wyniku wyborów na rok szkolny 2015/2016 powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:
przewodnicząca – Karolina Hornicka
zastępca przewodniczącej – Dominik Pross
sekretarz – Amelia Hutyra
W związku z odejściem zastępcy przeprowadzone zostało dodatkowe głosowanie.
W wyniku wyborów powołano Radę Samorządu Uczniowskiego w składzie:
przewodnicząca – Karolina Hornicka
zastępca przewodniczącej – Amelia Hutyra
sekretarz – Marcin Gliniecki
M. Rabiniak
I Mistrzostwa Pięknego Czytania
W środę 23 września odbyły się w naszej szkole zawody pięknego czytania. W konkursie wzięły udział klasy II i III oraz IV-VI. Uczestnicy czytali fragmenty prozy, które wcześniej przygotowali w domu. Jury miało trudne zadanie. Wszyscy „pięknie czytali”.
Umiejętność czytania to nie tylko odpowiednia technika, to emocje, kreowanie świata słowem. Niezwykle zadawalające jest to, że wszyscy podjęli ten trud.
Wyzwanie nikogo nie przerosło. Jesteśmy dumni z naszych uczniów.
Zwycięzcami I Mistrzostw Pięknego Czytania zostali:
w kategorii klas II – III
1 miejsce – Amelia Hutyra
2 miejsce – Julia Majoch
3 miejsce – Klaudia Drobek
w kategorii klas IV – VI
1 miejsce – Dominik Pross
2 miejsce – Marcin Gliniecki
3 miejsce – Karolina Hornicka
Serdecznie gratulujemy !!!!
M.Rabiniak
22 SPRZĄTANIE ŚWIATA
Jak co roku trzeci tydzień września to czas „Sprzątania świata”. Ta wspaniała akcja nauczyła nas, że nie tylko prawa, ale i obowiązki są ważne. Uczniowie jak zwykle chętnie włączyli się do tegorocznej akcji, której przyświecałohasło „Wyprawa – poprawa”. W tym roku posprzątaliśmy teren wokół szkoły i boisko. Chcemy żyć wczystym otoczeniu, nie zgadzamy się na odpady, które zanieczyszczają naszą okolicę To nasze prawo i nasz obowiązek!
M. Rabiniak
UROCZYSTE ROZPOCZĘCIE ROKU SZKOLNEGO 2015/2016
Wakacje już za nami !!!
Zaczynamy nowy rok szkolny 2015/2016
1 września to dla całej społeczności szkolnej dzień rozpoczęcia kolejnego roku szkolnego. Okres beztroskiej zabawy już minął. Nadchodzi czas wytężonej pracy, ale także niezapomnianych przeżyć.
O godz. 9.00 rozpoczęliśmy ten dzień krótkim programem artystycznym, w którym przeplatały się wątki radosne i smutne. Minęły ukochane wakacje, czas znowu zasiąść w szkolnej ławce.
Po chwilach wspomnień przyszedł czas na apel inauguracyjny. Pani Dyrektor Krystyna Mytnik przywitała wszystkich przybyłych, przedstawiłanauczycieli i wychowawców klas. A kadra w tym roku bardzo nowa !
Następnie uśmiechnięci uczniowie udali się do swoich sal lekcyjnych. Po krótkich potkaniach można było opuścić mury podstawówki.
Jak widać szkoła nie jest taka zła.
Drodzy uczniowie!
W nadchodzącym roku szkolnym życzymy Wam samych sukcesów i zadowolenia. Życzymy również tego, aby nauka była dla Was przygodą i radością.
Powodzenia
Rok szkolny uważamy za rozpoczęty !!
M. Rabiniak