Publiczna Szkoła Podstawowa w Sławniowicach

 

PRAWIE WAKACYJNE GRILLOWANIE

Ostatni tydzień szkoły to czas podsumowań i wspomnień o mijającym roku szkolnym 2016/2017. Uczniowie naszej szkoły postanowili umilić sobie ten czas i zorganizowali grilla. Kiełbaska zjedzona na świeżym powietrzu była przepyszna!

FOTOGALERIA

 

 

CZYSTY ANIOŁEK, CZYLI O TYM, JAK POMAGAMY INNYM

SZKOŁA W SŁAWNIOWICACH WZIĘŁA UDZIAŁ W AKCJI "CZYSTY ANIOŁEK". AKCJA POLEGAŁA NA ZBIÓRCE ŚRODKÓW CZYSTOŚCI DLA POTRZEBUJĄCYCH RODZIN Z NASZEGO REGIONU. WSZYSTKIM, KTÓRZY WŁĄCZYLI SIĘ DO AKCJI DZIĘKUJEMY! DARY Z PEWNOŚCIĄ JUŻ TRAFIŁY DO POTRZEBUJĄCYCH.

 

Pani Poprawialska na wakacje

Tuż przed zakończeniem roku szkolnego odwiedziła nas Pani Klementyna Poprawialska ze swoim programem artystycznym (i również profilaktycznym). Pani Poprawialska, jak zwykle w jedynym w swoim rodzaju stylu, przypomniała nam o podstawowych zasadach bezpieczeństwa podczas wakacji. Na pewno zapamietamy jej rady i przestrogi, nie tylko na okres wakacje, ale i na dłużej.

FOTOGALERIA

DZIEWCZYNKI ZNÓW WYSOKO W KONKURSIE Z EDUNECTEM

Bardzo miło jest nam poinformować, że uczennice klasy III - Julka i Kinga zajęły wysokie miejsca w EduNectowym konkursie Mistrzowie angielskich słówek. Według klasyfikacji końcowej dziewczynki zajęły: Julka - 22 miejsce, Kinga Drobek - 29. Należy dodać, że poziom konkursu był bardzo wysoki a wyniki wyrównane. Ogólne wyniki procentowe uzyskane przez dziewczynki dałyby miejsce 6 i 7! Prosimy o zapoznanie się z wynikami, a dziewczynkom, które po raz kolejny udowodniły, że są świetnymi uczennicami - GRATULUJEMY!

Bezpieczeństwo najważniejsze!

Rok szkolny wielkimi krokami zbliża się do końca. Zanim jednak udamy się na wakacyjny, zasłużony odpoczynek, należał przypomnieć o podstawowych zasadach bezpieczeństwa. 13 czerwca 2017r. w szkole w Sławniowicach odwiedziła nas pani policjantka, która przeprowadziła z nami ciekawą pogadankę, odpowiedziała na wszelkie pytania, a także pozwolila poogladać radiowóz, a nawet do niego wsiąść! Było super :)

FOTOGALERIA

Udział Juli i Krystiana w konkursie matmatycznym w Burgrabicach

9 czerwca 2017 roku, uczniowie z klasy 3 - Jula i Krystian wzięli udział w konkursie  matematycznym organizowanym przez szkołę w Burgrabicach. Miejsc na podium nie udało się zająć, ale talentu matematycznego na pewno nikt naszym kochanym uczniom nie zabierze. Dziękujemy za wspaniałe reprezentowanie naszej szkoły.

FOTOGALERIA

 

 

 Konkurs Matematyczne 1 z 10

6 czerwca w naszej szkole odbył się konkurs "Matematyczne 1 z 10", zorganizowany przez panią Ewę Szulc. Uczniowie mieli za zadanie odpowiedzieć na pytania z zakresu matematyki. Zasady odpowiadania były podobne do tych z telewizyjnego turnieju 1 z 10. Po najwiekszej liczbie prawidłowych odpowiedzi i wyeliminowaniu przeciwnikówm zwyciezcą konkursu został Krystian Kocoń z klasy 3. Miejsce na podium udało się zdobyć również Kindze Drobek, która była druga, oraz Martyna Kalfas, która uplasowała się na miejscu trzecim. Gratulujemy!

FOTOGALERIA

DZIEŃ RODZINY 2017

Tradycyjnie już, co roku, w naszej szkole obchodzimy Dzień Rodziny. Nie ukrywamy, że święto jest dla nas szczególnie ważne, ponieważ samo słowo "rodzina", powinno kojarzyć się z najwyższą wartością. Było tak, również i w tym razem. 2 czerwca 2017r. zgromadziliśmy się wszyscy w szkole w Sławniowicach, aby obejrzeć program artystyczny przygotowany przez nasze dzieci z przedszkola i szkoły, zobaczyć pokaz talentów, prezentację eksperymetów, wziąć udział w zawodach sportowych, a także skosztować przepysznych ciast upieczonych przez mamy oraz grillowanych kiełbasek. Chętni mogli również kupić książki w atrakcyjnych cenach. Spotkanie przebiegło w radosnej atmosferze i myślimy, że nie będzie przesadą kiedy powiemy, że poczuliśmy się, jak jedna, wielka rodzina. Zapraszamy do obejrzenia relacji w postaci zdjęć oraz filmików z przedstawienia.

AW

FOTOGALERIA 1

FOTOGALERIA 2

FOTOGALERIA 3

FILMIKI:

https://youtu.be/dU1-mEjjejY

https://youtu.be/HAt04w6LdQ0

https://youtu.be/2SZXwQrB2vc

https://youtu.be/Y5_dfB6dj3k

https://youtu.be/dz3HGQACYmQ

https://youtu.be/NioGEfGQLho

https://youtu.be/9Xhb-nDUBTA

https://youtu.be/k_rIFWyDO6s

https://youtu.be/3pnYvB6HQFM

https://youtu.be/fGumr51vIPI